Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mondjak teljes búcsút ezeknek,...

Mondjak teljes búcsút ezeknek, már egyetemista koromban is?

Figyelt kérdés
Most harmadikos gimis vagyok, de már tuti hogy jogra szeretnék menni és azzal foglalkozni vagy esetleg a politikaban is szerepet vallalni. Ezekben a korokben igenyes es megbizhatonak kinezo emberek vannak. Viszont szabadidőmben szeretek zenélni és lazább is a stílusom szóval szeretnék majd borostát, man bunt, orrpiercinget, tetoválást, bőrdzsekiben járni és stb. Ha ezen az irányon fogok elindulni es ezen a teruleten dolgozni, akkor mar az egyetemen is muszaj lesz elhagynom ezeket a stilusjegyeket? Mert esetleg egyetem mellett mar dolgoznek valamilyen munkahelyen vagy esetleg az egyetem neznek hogy nem tul odaillo a kinezetem.

2016. nov. 26. 16:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem nem. Főleg nagyon menő ügyvéd/ügyész/bíró/jogász leszel, ne aggódj! A politikában nem tudom, mit szólnak ehhez, de ha így nem kellesz nekik, nem is vagy közéjük való (Ugye ez az igazi stílusod?). Sok szerencsét!
2016. nov. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még egy kicsit tanulmányozd a stílusokat, foglakozásokat, fontos, hogy ne tévedj. Ennél már csak az a fontosabb. hogy próbálj meg a nullától kicsit több emberismeretre, valóságlátásra szert tenni. Hátha megtudod, mi számít igényesnek és megbízhatónak. Így féltelek, egészben lenyelnek.
2016. nov. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Egyáltalán nem. Én orvosira járok és vannak tetoválásaim, de még semmi hátrányom nem adódott a stílusom miatt. Persze vannak olyan profok, akik csóválják a fejüket, de abszolút nem hat meg, mert én így érzem jól magam és ennek semmi köze a szakmai tudásomhoz.
2016. nov. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán nem. Én orvosira járok és vannak tetoválásaim, de még semmi hátrányom nem adódott a stílusom miatt. "


Mert a te szakmádban az égvilágon semmi köze nincs ahhoz, hogy embereket kell meggyőzni a magad igazáról és tudnod kell eladni magadat. Nekem sem kell a külső megjelenésemre nagyobb gondot fordítanom pusztán a munkám miatt, mert én sem az emberek meggyőzéséből élek informatikusként.

Egy jogi, politikai pályán viszont ez létfontosságú. Én még nem láttam bőrkabátos, borostás ügyvédet munka közben, meg ilyen politikust sem.


(A man bunt meg hagyd el, mert az emberek 90%-ának feláll tőle a szőr a hátán.)

2016. nov. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Utolsonak igaza van teljesen. Meg ha ti igy gondoljatok, hogy nem a kulso alapjan iteltek es egy teljesen kivarrt ember is lehet kedved es jo politikus ez rendben van es nem is szabad a kulso alapjan itelni. De ez nem egy ilyen szakma es az emberek nagy resze nem igy gondolkodik. Az egyetemen valoszinuleg nem fogsz emiatt semmiben sem hatranyt szenvedni de ha lathato helyen van a tetovalas meg pc van az orrodban az a munkadban hatrany lesz... az elso benyomas politikai palyan nagyon fontos es az emberek tudatalatijara kell hatni es azert mert te vagy az ismeroseid szeretitek a tetovalast es rengeteg embernek van tetovalas az egy dolog, de ha meglatnak valahol ugy, hogy nem ismernek igazan nem veled nottek fel, akkor az a tudatalatiban mar egy negativum lesz es az mar egy kicsit ront az eselyeiden. Az emberek megnyerese egy hosszu osszetett folyamat ami apro kis reletekre epul es pont az ilyen kis apri reszletk szamitanak elso benyomas, megjelenes, apoltsag, beszedstilus, stb... melesleg a man bunt minden kep hagyd el mert eleg gyaszosan nez ki legalabb is ez sz en velemenyem, de tobben igy gondoljak mint ahanyan mashogy nem veletlenul van tele memekkel a net rzen a teren is. Van egy vicc ami nemfedi lenitt az egeszet de a lenyeget elarulja... a kezdo tolvajok maszkot mig a profik mar oltonyt viselnek... tehat egy oltonyos igenyes emberbe jobban megbiznak az emberek.
2016. nov. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#3 én nem szeretném, ha valaha összeakadnánk orvos-beteg viszonylatban. Nem a tetoválásaid miatt, azok nem érdekelnek. A szemléleted miatt.
2016. nov. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 mustafa33 ***** válasza:
Csehországban indult az elnökválasztáson egy maorin is túltett tetkótól színkék arcú jelölt. Minden média mutogatta, az emberek megmosolyogták, de minimális szavazatot szerzett.
2016. nov. 30. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mustafa33 ***** válasza:
Az ebberek szeretnek nyájhoz tartozni. Mindig szerették az uniformist. A 60-as években egyesek azt hitték egyediek a farmerban. Észre sem vetté, hogy lett belőle és a hisszú hajból uniformis. Aztán jött a többi divathóbort, előbb utóbb mindegyikből uniformis lett. Az volt a végén egyedi aki nem azt hordta. Mára a tetkó lett azzá. Meg a piercing bár az már kezd lecsengeni. A különféle helyeken tágított lyukak most válnak azzá, de majd bevaratják a plasztikai sebészekkel. Szóval a fiatal mindig lázadó volt és meg akarta mutatni, hogy más mint a többi, hogy ő egyedi, de sosem jut eszébe, hogy éppen ezzel vesz magára jegyet, jeleket amivel besorolja mágát egy jól felismerhető csoportba. Hogy éppen ez által nem lesz egyedi, hanem egy csoport, réteg egysígesítő jeleit hordozó tag.
2016. nov. 30. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, a válaszod sehogy nem tartozott ide. Es amugy mit zavar teged ha valaki igy vagy ugy hordja a hajat vagy hogy oltozik? O dolga es ugy hordja ahogy nekem tetszik. Erdekes, ez a divat mar reg lealdozott es en megis most es az elkovetkezendo evekben szeretnem hordani. Ebbol latszik hogy nem a divatot majmolom es mar egeszen kis korom ota szeretnek hosszu hajat
2016. nov. 30. 16:33
 10/11 anonim válasza:

6-os, figyelj az már a te problémád. Nekem kötelességem lenne segíteni rajtad annak ellenére, hogy nem egyezik a mentalitásunk, és ha abban a helyzetben megengedheted magadnak, hogy válogass, akkor örülök, mert az azt jelenti, hogy nem sürgős.

#3

2016. dec. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!