Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért várja el a fiatalok...

Miért várja el a fiatalok (egyetemisták vagy fiatalabbak) többsége hogy 32 évesen előre köszönjek nekik (mégha ők érkeztek is meg valahova)?

Figyelt kérdés

Sokszor előfordul. Pl. van egy 22 éves srác aki az irodánkba jár gyakorlatra. A konyhába köszönés nélkül bejön, bámul, a szemembe néz, én biccentek neki, erre elnéz és odaül az asztalhoz. Szinte minden nap találkozunk zárt térben, akár liftben is. Tegnap azt árulkodta a főnökömnek, hogy én milyen bunkó vagyok, hogy nem köszönök neki. Persze a főnök azt hitte, hogy én féltékeny vagyok a fiatalabbakra, stb. Elmagyaráztam hogy: A srác lép be valahova, én ott ülök mint rangban, pozicióban, korban felette álló, neki illene előre köszönnie vagy bemutatkoznia ha már minden nap találkozunk. Sőt ha bemegy a gyerek egy üzletbe vagy bárhova akkor is illene köszönnie!


Nem egyedi eset, rengetegszer előfordul. Minden esetben tizen-egyetemista korú srácok. A hasonló korú lányok inkább csak nem tudják kinek mit illik köszönni. Pl a szomszéd 18 éves lány a beköltözésük után "Jó napot kívánokkal" köszönt hetekig, aztán felajánlottam hogy tegezzen, de aztán átesett a ló túloldalára és az 55 éves anyám jelenlétében sziasztokkal köszön. A 64 éves apámat is elkezdte tegezni, pedig nem kérte rá, egy hónapban egyszer jönnek el hozzánk a szüleim. Ez is többször előfordult már vagy csak egyszerűen nem köszönnek inkább (szerintem pont abban a korban vagyok hogy nem tudják hogy még szia vagy már jónapot)

Valamiféle "ki-ha-én-nem" mentalitást látok ebben a korosztályban, pedig nem sokkal fiatalabbak.

Haverom boxtermében (kis terem, alig járnak oda) is a mi korosztályunk simán megérti egymást, a 10-15 évvel fiatalabbak csak néznek és elmennek az ember mellett inkább minthogy köszönjenek. Sokszor hónapokig. Már lassan én érzem magam miatta kínosan.

Ha rájuk köszön az idősebb akkor visszaválaszolnak, de amúgy hogy ők köszönének előre az kizárt.


Ti is észrevettétek ezt?



2016. dec. 7. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Megy lefelé az oktatás színvonala (az iskolában és otthon is), ez van sajnos.
2016. dec. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 acelsziv ***** válasza:
87%

Mert egy csomó marhaságot tanítanak az iskolákban de illemtan az nincs.

Illetőleg a szülők felelőssége is óriási. Tahókat nevelnek.

2016. dec. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Jaj hat ezek a mai fiatalok...
2016. dec. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Ha nincs is illemtan oktatás az iskolában, azért évente egy-két osztályfőnöki órát rá lehetne áldozni... Csak az a gyanúm, hogy ezen a téren maguk a tanárok is ugyanolyan bunkók (tisztelet a kivételnek).
2016. dec. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

Teljesen megértem, hogy bosszant. Nyilván nem tudja, hogy koszonjon, ez persze nem mentség. Szerintem köszönj rá, mutatkozz be, igaz, az illem szerint nem neked kellene, de legalabb feloldod ezt a faramuci helyzetet, ha zavar. Jo lenne ilyenkor, ha a főnök v. vmi kollega bemutatná mindenkinek az újakat.


Engem meg az idegesit, mikor szakmai közegben kollegiális alapon letegezem a huszoneveseket, en 32 éves vagyok, es ők visszamagaznak. Iszonyú sértő, bar nem hiszem, hogy annak szanjak, csak furcsa, hogy nem tudjak, hogy ez felhívás kölcsönös tegeződésre.

2016. dec. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5-ös

szerintem tévedsz. Ha tegezésre visszamagáznak, az a tisztelet jele, talán az újak, kezdők félénksége.

Óriási tévedés, hogy egy fiatalabb letegezése felhívás lenne a tegeződésre. Nem is tudom, honnan találsz ki ilyeneket...

Inkább a te kéretlen letegezésed, ha nem is sértő, de túl merész, amolyan lenézés-számba megy. Ha egy munkahelyen valaki 10 évvel fiatalabb nálad, az még nem jogosít fel téged arra, hogy letegezd (kivétel persze azok a cégek, ahol mindenki mindenkit tegez). Megérdemelnéd, hogy egy huszonéves nyilvánosan rendreutasítson...

2016. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Te tévedsz, kedves utolsó. 31 evesen ne magázzanak vissza 26-7 eves kollégák. A mi szakmai közegünkben a tegeződés az általános kollegak között. Ha hasonló korosztály: pláne.


Tehát egyáltalán nem keretlen tegeződés, ahogy te nevezed.


Nyilvan a közeg fontos, bankban nem fogom letegezni a fiatalabb ügyfélszilgalatos lányt, és a velem egykorú nőgyógyászomat sem jut eszembe letegezni.


Én tisztában vagyok az illemmel.

2016. dec. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Vagyis már 32, nem 31, mindegy. Továbbra is annak a valaszolonak írom, aki szerint megérdemlem egy nyilvános rendreutasítást.


Szerinted akkor ki a franc kezdeményezte a tegezest, ha nem az idősebb? Engem ha letegez egy 40 eves kollega keres nélkül, nem állok neki pattogni, hogy nem kert engedélyt, hanem visszategezem.


Felnőtt embereknel, kollegaknal!!! a tegeződés felhívás arra, hogy tegezzen vissza.


De be is fejeztem, mindig megfogadom, hogy nem írok többet erre a forumra. Nem kell velem egyetertened, kedves utolsó válaszolo, de miért kivansz nekem rosszat? Hogy utasitsanak rendre? Bántottalak téged?


Befejeztem, szép napot, a kérdezőtől meg bocs az offert.

2016. dec. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

He-he, jópofa, amikor a szög kibújik a zsákból... Kiderült, hogy az 86 %-os nem tudja, mit jelent a tegeződés kezdeményezése. Bizony-bizony nem azt, hogy botor módon le-sziázom. Ezt jelenti a nevelés hiánya...

Hogy mit jelent ? Tessék kiguglizni... kulcsszó: felajánlás.

2016. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Miért várja el a fiatalok (egyetemisták vagy fiatalabbak) többsége"


Nem, nem várja el a többsége, maximum te ismersz pár ilyen embert és ebből vonsz le egy általános következtetést, egy kb. százezres létszámú csoportra.


"Haverom boxtermében (kis terem, alig járnak oda) is a mi korosztályunk simán megérti egymást"


Ezen meg nem is értem a meglepődést. Jééé, egy bizonyos korosztály tagjai jobban megértik egymást? Nahát!


Az első pár válaszolónak: az iskolának mi köze van ahhoz, hogy valaki tud-e köszönni illedelmesen, vagy sem? Hahó, ez mindig is szülői feladat volt, nem iskolai. Jó hogy nem még a nevelést is az államtól várjuk. Ki nevelte fel ilyen rosszul ezeket a "gyerekeket"? Csak nem az idősebb generáció aki itt panaszkodik?


Részemről köszönök mindenhova belépésnél, kollégáknak is, mindenkinek és az összes egyetemen megismert ismerősöm így van ezzel. Nem tudom kiket ismersz te, de ez nekem egy tipikus nyafogós kérdés, aminek igazából nem volt semmi értelme, csak így tudtál egy jó hőbörögni.


Az egyetlen dolog amit sosem fogok megérteni, hogy vad idegen kollégák a wc-be történő belépéskor mi a frásznak köszönnek. Állok a piszoár előtt épp könnyítek magamon és akkor még forgolódjak hogy ki a jó ég köszönt be egy nyomorult wc-be? :D Mivel itt sok az illemszakértő, tanácsot kérnék: ilyenkor mi a búbánat a helyes eljárás? Hátraforduljak és kockáztassam, hogy közben mellé megy a dolog és köszönjek normálisan a szemébe nézve, vagy koncentráljak továbbra is az eljárásra és csak vessek oda egy sziát vagy mi?

2016. dec. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!