Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mondhatom majd azt a gyerekeim...

Mondhatom majd azt a gyerekeimnek, hogy karácsonykor a mikulás hozza az ajándékokat?

Figyelt kérdés
Sokan kritizálnak emiatt, de én nem értem miért. Ti mit szóltok ehhez?

2016. dec. 25. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Mondhatod, csak azt nem értem mennyivel jobb mint a Jézuska?


Ha ateista vagy - mint én is - akkor is teljesen mindegy.


Nincs nagy jelentősége, hagyomány. Ha te nem fenyőfát állítasz, hanem kaktuszt, vagy nem a Jézuska hozza az ajándékot hanem Krampusz, ahhoz is jogod van.

2016. dec. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Azt mondasz, amit akarsz, de kissé összezavarhatod a gyereket, hiszen az oviban majd az összes többi gyereknek a Jézuska hozza. Miért nem jó a kis Jézus? A vallási töltete miatt? A Mikulás is katolikus hagyomány, Szent Miklós püspöktől eredeztethető.
2016. dec. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%
Még mindig jobb, ha Télapót mondasz. A Mikulás dec.6.-án jön, nem karácsonykor.
2016. dec. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Nekem a szüleim nem voltak vallásosak. Ennek ellenére már kis iskolás korom óta jártam hittanra és később is katolikus gimnáziumba jártam.

Viszont nálunk, mindig a szüleimtől kaptam az ajándékot. Sosem találtak ki történeteket, hogy a Jézus vagy a mikulás, vagy bárki más hozza.

Ez jó is volt így, de aztán emlékszem óvodás, vagy már inkább iskolás lehettem, mikor kérdezték az iskolában karácsony után, hogy mit hozott a Jézus? Én meg nem is értettem, hogy mért jön mindenki azzal, hogy a Jézusnak kéne valamit hoznia. :D

Aztán persze kis idő után rájöttem magamtól, hogy ez a kérdés azt jelent lefordítva, hogy mit kaptam karácsonyra.


Nekem még nincs gyerekem, de ha lesz, szerintem én is eleve megmondom neki, hogy ezt mag azt tőlem kapta és nem fogom a Jézusos mesével etetni.

2016. dec. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2016. dec. 25. 20:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is a Mikulás hozta egy ideig, aztán meg simán a szüleim vették :) Túléltem.
2016. dec. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!