Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak engem idegesít, hogy...

Csak engem idegesít, hogy lassan már mindenki tegez mindenkit?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok es marhára idegesít,hogy bemegyek a boltba es "csáòt" köszön az eladò.
2017. jan. 8. 02:03
1 2
 1/11 Donald J. Trump ***** válasza:
76%
Igen, ez csak Önt idegesíti.
2017. jan. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
2017. jan. 8. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ákos13 ***** válasza:
61%

Miért baj az, ha két fiatal tegezi egymást?

Szerintem egy 28 éves ember egy vele nagyjából egykorúval simán tegeződhet, most túl bármelilyen etikai szabályon.

2017. jan. 8. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Silányul a nevelés. Az általános tegeződéssel elvész az a finom nyelvi különbségtétel, ami a helyzetnek, az ismeretségbe kerülésnek, a életkori, társadalmi és nemi eltérésnek sajátos viszonyrendszerét visszatükrözné. Talán egy bizonyos belső félelemnek a torz leküzdése ez, ami óhatatlanul fellép egy idegen egyén kapcsán. Mintha a tegezők azt gondolnák, hogy ezzel megszűnik a két fél közti életkori, rangbeli különbség. A nyelvi szépség egyértelműen elsivárosodik. Volt kolléganőm mondta, hogy tegeződve könnyebb a másikat lehülyézni, ezért ne tegeződjünk. Persze a nyelvi kifejezésekben járatosabb ember ennek is megtalálja a megfelelő kifejezésmódját.
2017. jan. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Lehet tegeződve is tisztelettudónak és magázódva durvának, trágárnak lenni.
2017. jan. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Engem nem idegesít, én örülnék neki ha megszűnne a magázás és mindenki tegezne mindenkit, mert igazából az egésznek semmi értelme. Egy külföldi cégnél dolgozom, főleg angolul beszélünk, de amikor magyarok egymással beszélünk néha magyarul akkor mindig csak tegezzük egymást (attól függetlenül, hogy melyikünk hány éves és ismerjük-e egymást vagy először találkozunk).


Szerintem a tiszteletet másképpen is meg lehet adni, felesleges túlbonyolítás a magázás.

2017. jan. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%
Ez az általános tegeződés az a hülye kádárizmus hozadéka. A surmóságnak pedig nagyon is tetszik (azt hiszik, hogy ezáltal egyenlővé válnak a másikkal) és sajnos, ők vannak többen...
2017. jan. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez hagyján. A 65 éves anyukámat is lesziázzák a tinik... változik a világ. Bár nem véletlen hogy én is olyan udvarlót választottam anno aki magázott és ez nekem nagyon romantikus volt mint a régi magyar filmekben ;) én magázódom, de ha fiatalabb nálam lesziázom én is.
2017. jan. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%
Ez a proletár tegeződés szerintem is undorító!
2017. jan. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%

Nem, engem is zavar.


De van, ahol nem általános, mint az M1-en. Külön mondják, ha ismerőssel beszélgetnek, és megmagyarázzák a következő tegeződést.


Szerintem ki van adva más adókon, pl. a Dunán, mert sokszor a riporter elfelejti, és magázva kezdi a beszélgetést, és látszik, hogy gondolkodnia kell, hogy a nála idősebb riportalanyt tegezze.

2017. jan. 21. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!