Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten mindenkit szeret,...

Ha Isten mindenkit szeret, akkor az egyház miért van ilyen véleménnyel a melegekről? Miért cseszegeti mindenki az iszlámokat, ha az egy ház a középkorban brutálisan megkínozta és megölte azokat az embereket, akik nem akartak keresztenyek lenni?

Figyelt kérdés
2015. dec. 13. 23:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Ahogy létezik Isten, ugyanúgy létezik a Sátán is...

A papokat is tudja irányítani, mivel közönséges halandók !!!

2015. dec. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

1. Mert az Isten előtt a homoszexualitás bűn


2. A "brutális kínzások" egy része olyan városi legenda, minthogy Mátyás király igazságos volt. Ami igaz, azért Egyház vállalja a felelősséget. Abban az időben egyébként a protestánsok és az ateisták sem tettek mást. Előbbiek simán megégették azokat, akik nem értettek velük egyet, az ateisták meg lazán üldözték és kivégezték a szerzeteseket.


Az egy olyan korszak volt, nem létezett vallásszabadság, akinél éppen volt a labda az erőszakkal lépett fel a másik ellen, legyen az ateista vagy vallásos. Egyaránt bűnös volt mindegyik, tisztelet a kivételnek.


3. A békés muszlimokkal nyilván senkinek sincs semmi baja, de az iszlámnak van egy fanatikus irányzata, amely veszélyt jelent az emberekre nézve.

2015. dec. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%

Istenhez csak névlegesen van közük ezeknek az embereknek.


Isten a szavában leíratta hogy miről lehet felismerni azokat, akik valóban hozzá tartoznak, Őt képviselik.

Nem unalomból íratta le ezeket hanem hogy tanuljunk belőle, és igyekezzünk úgy élni hogy méltók legyünk az örökségre, amit az Őt szeretőknek tartogat


Isten soha nem foglalkozott, és nem is fogatta el azokat a "vallásokat" és az azok mögött lévő embereket, akik nem éltek az szerint a törvények alapelvekkel összhangban, amit leíratott.

A Bibliában jól látható, olvasható mit gondolt ezekről a vallásokról, népekről.

S bár megengedte a létezésüket egy darabig, és figyelmeztette is őket a szolgáin keresztül, hogy változtassanak, de akik nem így tettek, azok eltűntek a "vallásukkal" együtt a nemzetek sorából


A saját nemükhöz vonzódókkal kapcsolatban:


Nem értek egyet az egyházakkal, ám ha a Teremtő szavát nézzük, ebben a témában Ők is azt mondják erről amit Isten gondol eme emberekről,


Isten nem fog változtatni az erről alkotott nézetén, ha

tetszik az ilyen életet élőknek, ha nem. Viszont az igaz, hogy nem így kell viszonyulni azokhoz akik helytelen életet élnek az Isten által elvárt elvekkel szemben, hanem szeretettel, érvelésekkel kell meggyőzni azokat, akik nem értik, nem tudják, mit vár el a Teremtő minden embertől kivétel nélkül.


Jézus is szeretettel közelítette meg azokat akik nem éltek összhangban az erkölcsi alapelvekkel,

S ha még sem akarnak változtatni azt már a Teremtőre kell bízni, nem a keresztény feladata üldözéssel, sértegetéssel bántani az ilyen személyeket


Az Iszlám esetében is csak ugyan ezt mondhatom.

Egy kereszténynek, aki Jézus tanítását követi és éli a hitét, nem feladata a bírálgatás, hanem érvekkel, tanítással kell segíteni meggyőzni az ilyen embereket.


S a többit Istenre bízni,

(Róma 12:18–21) 18 Ha lehetséges, amennyire tőletek függ, minden emberrel békében legyetek. 19 Ne álljatok bosszút magatokért, szeretteim, hanem adjatok helyet a haragnak; mert meg van írva: „Enyém a bosszú; én visszafizetek, ezt mondja Jehova.” 20 Hanem „ha ellenséged éhes, adj neki enni; ha szomjas, adj neki inni; mert ha ezt teszed, tüzes szenet gyűjtesz a fejére”. 21 Ne hagyd, hogy legyőzzön a rossz, hanem a rosszat mindig győzd le a jóval.

2015. dec. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Iszlámokat? Szeretem az ilyen funkcionális analfabétákat, mint a kérdező. Az iszlám egy vallás, a muszlim ennek a vallásnak a követője.
2015. dec. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Molyember ***** válasza:
58%
Iszlámok...
2015. dec. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
Isten szerint egyáltalán nem bűn a melegség. :)
2015. dec. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%

"Mert az Isten előtt a homoszexualitás bűn"


Ezt mégis elmagyaráznád, hogyan kell érteni? Tudtommal a bűn azt jelenti, hogy valaki tudva és akarva megszegi Isten parancsát, illetve 4 féleképpen lehet bűnt elkövetni: gondolattal, szóval, cselekedettel, mulasztással. Namost e 4 közül a homoszexualitás végülis melyikbe tartozik?


Olyan ez, mintha a zsíros kenyér fogyasztása bűn lenne, de pusztán az nem lehet bűn, ha valakinek ízlik a zsíros kenyér. Ugyanígy: önmagában az a tény, hogy valakit a saját neme izgat fel és vonz, abban mi a bűn? :D

2015. dec. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

@21:36


Ezt a témát már nagyon sokszor kiveséztük, ha részleteiben érdekel, akkor nézz utána, több topik is van erről az oldalon. Dióhéjban: A Szentírás alapvetően a homoszexualitás gyakorlását ítéli el, amit ezek az emberek el akarnak fogadtatni. Ajánlott olvasmány:


[link]

2015. dec. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Előző jól írja, nem maga a homoszexualitás a bűn, hanem a gyakorlása.

Ha én olyan családban nőttem fel, ahol apám veri anyámat, akkor valószínű, hogy én is igencsak erőteljes késztetést fogok érezni arra, hogy verjem a feleségem. Addig amíg ezt megállom nincs gond, onnantól lesz bűn, hogy megteszem.


A kérdezőnek is válaszolva: ha én most kijelentem, hogy a Bibliát le lehet húzni a WC-n, Isten csak és kizárólag hozzám beszél mert én vagyok az Ő földi helytartója (pápa) és ezt milliók elhiszik nekem, akkor az az én vallásom lesz onnantól, vagy a Biblia által bemutatott vallás?

Szerintem az az én vallásom lesz, aminek semmi köze a Bibliához még akkor sem, ha bizonyos elemeket átveszek. Mint a muszlimok. Ők is átvettek elemeket a Zsidóságtól, attól még nekik egy másik vallásuk van.

Szóval anno egy az úgynevezett "Egyház" kitalált egy saját vallást, amibe tökéletesen beleillettek a keresztes hadjáratok és az inkvizíció is. Ennek köze nincs a Bibliához és Istenhez, ez az ő saját kitalálmányuk, szóval őket kérdezd, hogy most mégis micsoda. Ha pedig az érdekel, hogy a Bibliában mi van, akkor olvasd el.

Ha esetleg nem hinnél nekem: majd szólj ha elérsz a keresztes hadjáratokat engedélyező, illetve az inkvizíció szabályait taglaló részhez.

2015. dec. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Isten szereti az embereket, de a homoszexualitást nem.
2015. dec. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!