Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Színházi nézőtérbe szabad...

Színházi nézőtérbe szabad vizet bevinni, előadás közben inni?

Figyelt kérdés
Sajnos van egy olyan rossz tulajdonságom, hogy ha sokáig kell audenciaként viselkedni, akkor egy idő után elálmosodok és elkerülhetetlenül elalszok. Ez nem függ attól, hogy mennyire vagyok kipihent, vagy, hogy érdekel-e az előadás. Egyszerűen 20-30 perc után azt érzem, hogy ragadnak le a szemeim és nem tudok tenni ellene. Azzal tudom esetleg kivédeni, hogy folyamatosan mozgatom a lábam, tördelem a kezeim, de akkor meg nem az előadásra figyelek, lényegében csak szenvesztem magam. Nem tudom, hogy ez mi miatt van, a magasabb szén-dioxid mennyiség, vagy a meleg okozhatja, de nagyon elegem van már belőle. Arra gondoltam, hogy azzal próbálom ezt elfolytani, hogy viszek be egy palack vizet és amikor úgy érzem, hogy rámjön az álmosság, akkor iszok 4-5 kortyot. Szerintetek ez illetlenség?
2017. jan. 15. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Egyáltalán minek mész színházba?
2017. jan. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez lenne a megoldás? Nem csak színházban, moziban, céges előadáson, bárhol elő szokott velem forduéni.
2017. jan. 15. 11:56
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Ja, hát ha szereted magad szenveszteni, akkor menjél csak továbbra is ilyen helyekre.

Én az ilyeneket kihagyom az életemből...

2017. jan. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Jó, akkor vonatkoztassunk el attól, hogy a kérdező miért akar vizet inni a színházban.

Legyen csak annyi a kérdés, hogy szabad e vizet bevinni és inni az előadás alatt?

2017. jan. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem szabad. A színházterem nem piknik-helyszín.
2017. jan. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Kérdésedre: szabad, de nem illik.

Problémádra: az ivás nem megoldás, csak találgatás. Orvos pontosabban képes ezt megítélni. Én két dologra gondolok. Valójában nem érdekel semmi, mert nem érted/ismered. Akit valami érdekel, az le is köti. Ha közben mégis elalszik, az orvosi eset. Sok oka lehet, egyik tipikusan az oxigénhiány.

2017. jan. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Illetlenség, és nagyon zavaró is, a fél terem hallani fogja, hogy csobogtatod a vizet. Egyébként az is zavaró, hogy ha rázod a kezed-lábad. A moziban amúgy lehet inni, szóval ha ott is elalszol, akkor nem megoldás az ivás...
2017. jan. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként lehet, hogy szabad valahol bevinni, de többnyire nem szabad. Velem egyszer kidobatták az ajtóban (nem az előadás alatt akartam inni), egyszer meg olyan helyen voltam, ahol a jegyszedő mindenkihez odament, akit iváson/telefonozáson kapott, és megfenyegette őket, hogy tegyék el.
2017. jan. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!