Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Könyvesboltban könyvet olvasni...

Könyvesboltban könyvet olvasni ciki?

Figyelt kérdés
Kirughatnak, ha bent ülök 3 órát és egy ottani, nem megvásárolt könyvet kezdek el olvasni?
2017. jan. 15. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Elég valószínű, hogy egy idő után már nem néznék jó szemmel.
2017. jan. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Vannak kifejezetten ilyen olvasósarkok egyes könyvesboltokban.

Én inkább kényelmetlennek nevezném egy sarokban álldogálva olvasni órák hosszat.

2017. jan. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi gyakran mentünk olvasni nagyobb könyvesboltokba, szerintem nem tűnt fel senkinek. A festményeket is végignézegettük. Igaz mi álltunk, szóval nem ültünk le kényelmesen hátradőlve. Kád sem volt az ilyen boltokban, szóval nem tudtam volna úgy olvasni mintha otthon lennék.
2017. jan. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én szoktam, nàlunk vannak ilyen nagyon kényelmes kis zsámolyok vagy mik és ott elvagyok órákig, pl. ha várok valakire vagy ilyesmi :) De nyilván ha szánazándékkal el akarok olvasni egy könyvet, megveszem, csak azért nem fogok ott ülni olyan hosszú ideig, de úgy tapasztalom az eladókat ez nem zavarja és nem is tehetnek ellene semmit:)
2017. jan. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elég, ha nem bonyolódsz bele túlságosan a kiszemelt könyv tartalmának részleteibe.


Elég csak a fejezeteket, címszavakat "átfutni", megpróbálni értelmezni. Abból is lehet okosodni. (Én az utóbbi időben így szoktam.)


Így megspórolhatod magadnak ezt a kellemetlen érzést.

2017. jan. 18. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy új könyvön meglátni, ha már olvasták. Az ilyent nem szívesen veszik meg, vagy ha éppen figyelmetlenségből megveszi valaki kemény ezresekért, akkor legközelebb már nem abba boltba megy, ahol használt könyvet adtak el neki.

Ugyanolyan dolog, mint a kenyérboltban elkezdeni rágcsálni a kifli végét, aztán a maradékot visszatenni.

Az egy dolog, hogy nem vesznek észre, vagy az eladó éppen türtőzteti magát, mert még ő érezné magát kínosan, ha kihajítana, de ettől függetlenül nem egy szép dolog.

Az oké, ha beleolvasol két oldalt, hogy megtudd, érdemes-e megvenni, de azért a könyvesbolt nem könyvtár.

2017. jan. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!