Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért részesülnek a becsületes...

Miért részesülnek a becsületes, emberek hátrányban?

Figyelt kérdés

Tényleg ez az élet rendje?

Hogy "annak ki elszántan hazudik előnye van".

Tudom, hogy régen se volt kifizetődő becsületesnek lenni.

Jól ismerem Petőfi versét is, ami sok rokonomra lenne igaz.

" Mert ő becsületes lelkű igaz, s azt gondolá, hogy minden ember az, s most e hitének áldozatja lett"


Az iskolában, és családomban is arra próbáltak nevelni, hogy becsületes legyek. Megtanultuk már akkor is, hogy ez nem biztos hogy kifizetődő lesz. De azt is, hogy akkor legalább a tisztességünk megmarad mások előtt, és ez fontos.

Most viszont úgy érzem, hogy ha becsületes vagyok hülyének néznek, és a csalókat tisztelik.

Szóval erkölcsileg se kifizetődő a becsület.


Az egyetemen is az életre nevelnek minket, ott tapasztaltam meg pl. hogy egy tanár hagyja puskázni a diákot, míg hátrányban részesíti azt, akiről jól tudja, hogy becsülettel tanulja, dolgozza végig az egyetemet.


És az zavar hogy a becsületes embereket nem szeretik. Jobban szeretik, aki csalásokkal sikeressé válik.


2010. máj. 5. 14:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a tisztesseges emberek nincsenek hatranyban, mert:


- nyugodtan alhatnak ejjel, toluk soha semmit sem fognak utolag megvonni, nincs kozkazata, hogy bajba kerulnek


- amibe belefognak, veghez is viszik, nem kell ahhoz csalni! Ezutan sokkal buszkebbek magukra, mert ok tenyleg kivettek a reszuket a munkabol.

2010. máj. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Talán még régen az volt...Nagymamám legalább is, a becsületességének köszönhette, hogy egy nagyon nehéz időszakban, háború utáni időben munkát talált.Egy, szinte teljesen idegen ember (gyógyszerész)munkát ajánlott számára, mert hallott valakitől arról, mennyire becsületes és dolgos.Mindenhol így ismerték.Nos, ő ennek köszönhette, hogy szerető környezetben dolgozhatott nyugdíjazásáig.

Ma már sajnos nem hallok ilyen történetet.Engem gyermekkoromban leszoktattak a becsületességről.Drága "jó" tanárnőm csúnyán megbüntetett azért, mert találtam a földön valamit, amit eltettem, mert meg akartam keresni a gazdáját, kérdezgettem a többieket, kié lehet, az a troll meg rám fogta, hogy loptam.

2012. okt. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

...Folytatom, szóval, amikor becsületes vagy és mégis megrágalmaznak, akkor az ember meggondolja, hogy érdemes-e?

Ez után az eset után, hogy lopással vádolt a tanárnő igazságtalanul, megfogadtam, akármit látok, hallok, találok, az biztos, hogy nem szólok róla senkinek!Hasonló esetem szerencsére több nem volt, óvatos lettem, de később is, egyéb esetekből úgy láttam, magasról tesznek arra az emberek, hogy becsületes vagyok-e vagy sem.A becsületességgel sajnos maximum annyit lehet elérni, hogy naív balga szamárnak néznek és kihasználnak.Sajnos már nem úgy van, ahogy nagymamám idejében volt, nem akkor lesz jó hírneved, ha becsületes vagy, hanem ha pénzed van és hülye vagy.

2012. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!