Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Körkérdés! Ti kiöltöztetek...

Körkérdés! Ti kiöltöztetek vizsgára egyetemen/főiskolán? Melyik egyetem, kar, mikor jártál oda?

Figyelt kérdés

Egy facebook-beszélgetés kapcsán merült fel bennem. Érdekelne, mennyire változik egyetemenként, igazak-e a sztereotípiák (a jogászokról pl. mindenki tudja, hogy kiöltözősek, a bölcsészekről mindenki tudja, hogy nem azok). Szóval légyszi ezeket írd le:

1. egyetem, kar

2. mikor végeztél

3. mi volt rajtad vizsgán (öltöny/kosztüm, farmer+póló vagy valahol a kettő között)

4. befolyásolta-e, hogy írásbeli vagy szóbeli, esetleg volt-e, hogy egyik tanárnál igen, másiknál nem.


Köszi!


Kezdem én:

1. ELTE BTK

2. 2013

3. hétköznapi cucc

4. egy-két idősebb, szigorúbb tanár vizsgáján egy szebb blúz, esetleg fekete farmerral, de elég kevés ilyen volt



2017. ápr. 28. 02:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. DE BTK

2.2004-2009

3. elegáns holmik, még írásbelire sem farmerban-pólóban mentem, szóbelire meg egyértelműen blúz. A tanárok is megtiszteltek minket azzal, hogy öltönyben, kiskosztümben jöttek.

2017. ápr. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nezd, ha kioltozol rendesen azzal nem veszithetsz. Ha nem teszed, akkor lehet, hogy kifogsz egy tanart aki erre ugrik es megszivod...
2017. ápr. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1. ELTE TTK

2. 1998

3. ing, zakó, nyakkendő

3. A 90-es években a TTK-n még nem volt jellemző -- a félévközi ZH-kon túl -- az írásbeli vizsga. Szóbelinél a tanártól függött, hogy mennyire öltöztünk ki. Aki formálisabb volt, maga is elegáns, konzervatív módon öltözködött, annál öltöny.

Aki lazább volt, nála egyszinű vagy szolid mintájú ing és nyakkendő. Főként nyáron a zakót elhagytam, vagy ha fel is vettem a nadrág nem azonos anyagú a zakóval, de nem farmer, hanem a zakóhoz illő színű szövet vagy nyáron vászon nadrág. Volt tanárunk, aki mondta, hogy a vizsgára elsősorban lelkileg kell készülni, nem testileg. De egy fokkal elegánsabban öltözködtünk Nála is, mint ahogy ő volt. Például kockás ingben hozzá sem mentem vizsgázni.

Szakmai rendezvényekem ma is hasonlóan öltözködöm. Az öltönyt nem várják el, de a rendezvényt, a szakmát és a kollégákat megtisztelem azzal, hogy nyakkendőt kötök és a hétköznapinál választékosabban öltözködöm ilyen helyen.

2017. ápr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

1.Corvinus GTK

2.Első éves vagyok, így csak az első vizsgaidőszak alapján tudok nyilatkozni.

3.Hétköznapi ruhában mentem, sőt, vállgazd tanárom konkrétan mondta is, hogy nem kell kiöltözni. Ettől függetlenül azért sokan kiöltöztek.

4.-

2017. ápr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

PTE-ÁJK

Első éves vagyok

Nálunk az a szokás (az első vizsgaidőszak tapasztalatai alapján), hogy írásbelire kevésbbé öltözünk ki (én általában fekete farmerben és csinos, fehér vagy halvány,visszafogott színű blúzban mentem), szóbelizni viszont elegánsan mentünk (kiskosztüm, fehér ing-fekete szoknya,elvetemültebbek magassarkú, fiúk öltöny). Farmerban és pólóban nem lenne képem elmenni, egy vizsga mégiscsak vizsga, még akkor is, ha (jobb esetben) nem a külsőségekről szól.

A jogászos sztereotípiára reagálva: Igen, vannak akiknél a kosztüm/öltöny hétköznapi viselet az egyetemen, vannak, akik olyan cuccokba járnak be, amit én még buliba sem vennék fel (pedig nem vagyok prűd vagy szégyenlős), de a legtöbben farmert és pólót viselnek hétköznap :)

2017. ápr. 29. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, jöhetnek még emlékek :) Megy a felpontozás minden hasznos válaszra :)
2017. ápr. 29. 03:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1. SZTE BTK

2. 2012

3. Fekete szövet nadrág + fehér blúz.

4. Minden vizsgára így öltöztem fel, de a többi vizsgázó is szépen volt felöltözve. Egyszer láttam csak egy farmeros, pólós gyereket vizsgán, de mindenki jól meg is nézte magának, hogy ez talán eltévedt?! :D

2017. ápr. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

1. DE BTK

2. Most végzek

3. Attól függ

4. Írásbelire maradt a hétköznapi cucc, mivel 200 ember között talán nem fog megjegyezni és nem voltam ezzel egyedül. A szóbelikre pedig tanár függő volt, de mivel kb 3 órát utaztam a vizsgára, így általában a sötét blúz és sötét farmer volt a jellemző vagy valamilyen kényelmes és elegáns összeállítás.

2017. ápr. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. POTE (most már PTE-ÁOK)

2. 2003

3. Öltöny, nyakkendő minden szóbeli vizsgán

4. írásbelire hétköznapi elegancia (smart casual) ruha.

2017. máj. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1. ELTE BTK

2. 2013

3. Vizsgája válogatta. Vagy utcai ruha (nem a legslamposabb verzió), vagy alkalmi ruha (full kosztümöt túlzásnak tartottam volna, fehér blúz és fekete elegáns nadrág/szoknya)

4. Írásbelire nem öltöztem ki, mert minek (max. azért nem a legsportosabb szerelésemet vettem fel - ilyen szép pulcsi / felső, csőnadrág, utcai félcipő). Szóbelire viszont szerintem illik megadni a módját - kivéve ha az adott tanár szól, hogy jobban örülne, ha utcaiban mennénk, mert ő nem szeret kiöltözni, nem is fog egy sima szóbelire, és hülyén venné ki magát a dolog (ilyen volt 1x... mondjuk fentről rászóltak, hogy államvizsgára ő is lesz szíves felvenni inget-nyakkendőt :D feszengett is benne szegény)

2017. máj. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!