Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Huszonéves vagyok, igaz nem...

Huszonéves vagyok, igaz nem néznek csak tininek, mégis tegeznek?

Figyelt kérdés

Kifejtem bővebben mire gondolok.

Én megadom a tiszteletet magázódok, napszakhoz megfelelően köszönök, erre akad olyan hogy sziáznak. Nekem ez kellemetlen, úgy érzem nem adják meg oda vissza a tiszteletet. Mert volt már aki magázott és mint idősebb felajanlotta hogy tegezzuk egymast. Igy is lett. En ezt igy tartom helyesnek. Nem úgy hogy koszonok valakinek, illedel.es vagyok, de úgy szól hozzám mintha kisg,erek lennék. Rendben van hogy túl fiatalnak látszom, értitek mire gondolok.



2017. máj. 5. 13:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ahogy Lucifer írta.

Annyira elterjedt már a tegeződés, hogy az emberek többségében fel sem merül, hogy egy fiatalt magázzon, vagy hogy ő zokon venné a tegezést.

Egy 10 évvel idősebbet meg bármikor nyugodtan tegezz vissza, ezt ő is természetesnek fogja venni. Ez nem függ össze a tisztelettel. Én elég sok 20-30 évvel idősebb emberrel vagyok tegező viszonyban, akiknek megadom a tiszteletet. Meg magázok olyanokat, akiket a legkevésbé sem tisztelek.

2017. máj. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%
Én ezt úgy oldottam meg hogy mikor én "Jó napot!"-tal köszöntem és vissza sziáztak, akkor egyből mondtam hogy: De jó hogy tegeződünk! Így sokkal egyszerűbb! De kattogni soha nem kattogtam ilyesmin.
2017. máj. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, néha én is bizonytalan vagyok, hogy hogyan köszönjek. ha magháznak, akkor persze visszamagázok.

Amúgy nem biztos, hogy tiszteletlenség, én nem azt nézem elsősorban, h ki mit mond, hanem hogy hogyan mondja. Ha kedves, tisztelettudó, akkor nem akadok fönn a tegezés-magázáson.

Velem is előfordult már, hogy valaki (jellemzően középkorú pasi) magázás után tegezett, és kissé lekezelő volt. Asszem, te is az ilyen esetekre gondolhatsz. ezeket én sem szeretem.

2017. máj. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem is zavar.

Jó, nyilván, Mekiben meg ha fiatal a pénztáros a Sparban, én sem veszem magamra, ha sziáznak, de attól függetlenül nem értem, hogy miért hiszik azt egyesek, hogy a tisztelettudó magázás öregít. Az azt jelenti, hogy 2 ember nem ismeri egymást, és udvarias, nem azt, hogy az egyik a 60 és a halál között van... engem ez leginkább orvosnál, hivatalban, postán tud kiakasztani.


Az meg a másik, hogyha vki köszön, és magázódik, akkor elég tróger a másik, ha sziázva köszön vissza, mert az első ember megmutatta, hogy ő magázódni szeretne (nyilván, vannak itt is kivételek, pl. ha az első illető egy 7éves kiskölök, a második meg a tanárnénije).

2017. máj. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

#14 ratapintottal a lenyegre, minddel egyet ertek!

Engem is zavar ha postan vagy hivatalban tisztelettudoan magazodok, mas meg letegez, es ugy beszel mint ha nem is tudom kije lennék.

Koszonom a valaszokat!! :)

2017. máj. 8. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!