Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fiatal felnőttek! Ti hogyan...

Fiatal felnőttek! Ti hogyan reagáltok, amikor sokkal idősebb ismeretlen felnőtt szimplán úgy tegez titeket mintha a haverotok tenné?

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 22:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

a tegezés magában nem zavar, de akkor én is visszategezem az illetőt.


pl. a munkahelyen mindenki tegez mindenkit, a nagyfőnökökkel is tegeződünk, meg a 60 feletti kollégákkal is.

egyszerűen ez a szokás, senki nem veszi rossz néven.


amit nem szeretek az a bizalmaskodó, lekezelő hangvétel, de ez sokkal több mint tegeződés kérdése.


26F

2010. máj. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha nem lekezelően teszik ezt,engem nem zavar.
2010. máj. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Engem nem zavarna.
2010. máj. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

A kérdezőnek: Én is utálom a lekezelő stílusú LEtegezést. Azt mindig észre lehet venni, hogy arról van-e szó, hogy az illető szeretné, hogy visszategezd vagy éppen a cseléd-pertut gyakorolja és elvárja, hogy továbbra is magázd, míg ő vígan a képedbe mászik. Mit lehet tenni? Attól függ ki és hol teszi ezt, és találkoznod kell-e az illetővel többször is a jövőben. Eddigi kipróbált reakcióim:

1. megkérem az illetőt, hogy magázzon

2.kerülöm a vele való találkozást pl. közintézményben dolgozó esetében

3. egyszer egy 55 év körüli nőt visszategeztem, ami nem tetszett neki, bár nem tudom mit várt, olyan lekezelő stílusa volt amúgy is

4.hangsúlyozottan magázom továbbra is. Egy 60 év körüli ismeretlen férfivel ezt már megtettem kb. tízszer, de annyira faragatlan tuskó az illető, hogy nem esik le neki a tantusz, hogy egy fiatal nő azért magázza, mert nem akarja, hogy tegezzék. Még a nevét sem tudom ennek a férfinak, de kezdettől fogva a jó napotra sziával köszön, emellett irritáló a stílusa és mindez egy közintézményben történik ráadásul. Nem győzöm kikerülni.


Egyébként mindig úgy van, ahogy mondod: aki letegez és közben elvárja, hogy Te magázd, az általában egy bumburnyák.Utóbb még ez igazolódott be számomra az illető egyéb viselkedéséből, gesztusaiból, vagy ha még kinyitotta a száját a továbbiakban.

2010. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Buszsofőrök körében elég gyakran találkoztam ilyesmivel.
2018. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!