Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire lenne elfogadható...

Mennyire lenne elfogadható kulturálisan, ha egy heteroszex férfi reneszánsz férfi fülbevalót viselne?

Figyelt kérdés

Akkoriban a nemes urak kicsi, foglalat nélküli, fityegő, csiszolt, átlátszó vagy fekete kristályt hordtak kis fémkarikára erősítve az egyik fülben. Kedvelem a kort, régóta tetszik az ékszer, de vállalható-e a mai korban?

(Ezen kívül más ékszer, divatozás, deviancia nincs a megjelenésemben, sőt, konzervatív. Nem vagyok divatmajom páwagyerek, túl is vagyok azon a korosztályon.)


KÉREM A MODERÁTORT, hogy ne helyezze át a kérdést a divathoz, mert nem az érdekel, hogy divatos meg menő-e, hanem hogy elfogadható-e társadalmilag. - Köszönöm.


2017. máj. 11. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem, mert az utca emberében (is) rossz létet vált ki.
2017. máj. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök jól és egyedien hangzik, erről Isztambul jutott eszembe, ott rengeteg férfi hord az egyik fülében fülbevalót: pl. [link] vagy [link]


Az, hogy itt hogyan viszonyulnak hozzá, szerintem nagyban függ attól, hogy hol élsz, Budapesten teljesen oké lenne.

2017. máj. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van egy olyan érzésem, hogy inkább csak a korabeli öltözékkel együtt működne, mai ruhákkal, farmerrel vagy "cicanadrággal, kockás inggel épp ellentétes hatású lenne.

De ahogy manapság emberek képesek kinézni, ez még semmi, hogy egy kis karika egyik fülben.


Azért a frizura is számít talán.

2017. máj. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Alapból, ha nyilván nem is korabeli ruhákat, de fazonra, színvilágra azok modern kori megfelelőit hordom többnyire amúgy is, pl. egyszerű fekete farmer, egyszerű fehér öltönyinggel, szövet pilótadzsekivel egyik kedvencem.


Talán éppen emiatt is tetszik az a kor, mert akkor úgy öltözködtek az emberek, amilyen az én stílusom is - mai keretek között persze.

2017. máj. 13. 16:50
 5/7 A kérdező kommentje:

a frizurám is egy örökzöld fazon, olyan se nem túl hosszú, se nem túl rövid, az elmúlt 2000 év bármelyik korszakában elmenne, kivéve talán a rizsporos időket :P


szóval önmagammal harmóniában lenne a fülbevaló, csak a világgal nem biztos

2017. máj. 13. 16:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha tetszik, miért ne? Értelmes emberek nem fognak elítélni emiatt.
2017. máj. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem lenne vele bajom... legalább egyedi, mégsem ilyen direkt provokatívan polgárpukkasztó. de tudjuk, milyen a magyar átlagember, ha bármi icipici szokatlant lát, rögtön fikázza.
2017. máj. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!