Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak engem zavar annyira, ha...

Csak engem zavar annyira, ha magaznak es "uramnak" szolitanak?

Figyelt kérdés
22 eves fiu vagyok es kimondottan zavar az ha valaki magaz engem vagy uramnak szolit,es tulsagosan hivatalosan kezel.Ugyerzem,hogy meg fiatal vagyok ehez,nem vagyok meg kesz ferfi ugy mint egy 30 eves peldaul akit meg a hulye se tud osszeteveszteni egy fiuval. Mondjuk kinezetre inkabb ferfias vagyok mint fius(van szakallam, 1,90 magas vagyok)de akkoris.Azzal tisztaban vagyok,hogy vannak olyan emberek akiket meg az zavar ha letegezik, de az inkabb az idosebb korosztalyt erinti.Az egyetemen is a legtobb tanar magaz minket.Voltam mar ugyis,hogy egy szemelynek ketszer,haromszor is elmondtam,hogy ne magazzon de negyedjere is magazott,gondoltam magamban,hogy a falnak beszelek.Szerintetek mit tegyek,hogy letudjam gyozni ezt a rogeszmet?Tudom azt is,hogy meg kell szokjam elobb utobb de addig is valahogy turtoztetnem kellene ezt a dolgot.Ti hogy vagytok vele?

2017. máj. 31. 20:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

10: "mert történelmileg az alárendelt embert (cselédet, bakát, kocsist, jobbágyot stb) tegezték" - nos, erre válaszul idéznék egy klasszikust, szeritnem viszonylag régi születésű a következő, tegező szöveg.


Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy,

szenteltessék meg a te neved;

jöjjön el a te országod;

legyen meg a te akaratod,

amint a mennyben, úgy a földön is.

Mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma;

és bocsásd meg vétkeinket,

miképpen mi is megbocsátunk

az ellenünk vétkezőknek;

és ne vígy minket kísértésbe,

de szabadíts meg a gonosztól!

(Mert tiéd az ország, a hatalom és a dicsőség

mindörökké.) Ámen.

2023. máj. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!