Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vonaton fel szabad tenni a...

Vonaton fel szabad tenni a mezítlábas lábat az ülésre?

Figyelt kérdés
Sokat utazom vonaton és látom, hogy többen a fent említett módon ülnek. Szabad-e? Szabad szólni az illetőnek ilyenért (pl.: ha a közelében van csak szabad hely)?

2017. jún. 10. 23:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Nem szabad felrakni, de szólni sem illik annak, aki felrakta, hacsaknem oda szeretnél ülni.
2017. jún. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Zokniban fel szabad, azért az ellenőr sem szól, ha cipőben rakod fel, akkor mondja, hogy vedd le a cipőd és úgy felrakhatod. De mezitláb szerintem elég illetlenség
2017. jún. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem szabad, akkor az illetékes, például a kalauz szól. Ez nem a többi utas kompetenciája, amennyiben nem akar odaülni. Nincs rosszabb, mint az illemcsőszök, akik azt hiszik, mindenkit úgy kezelhetnek, mint a gyerekeiket.
2017. jún. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha mellettem ül és a mellettem lévő ülésre rakja fel a lábát, akkor megkérem, hogy vegye le. Egyébként én is voltam már úgy, hogy fájt a lábam, de megkérdeztem a velem szemben ülőt, hogy nem zavarja-e ha felrakom a lábam. Természetesen zokniban és NEM cipőben, vagy mezítláb ez k.urva nagy suttyóság!
2017. jún. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azt elfelejtettem mondani, hogy a lábam alá tettem még újságpapírt, vagy zacskót, ami éppen nálam volt.
2017. jún. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Andizsuzsi ***** válasza:
52%

"Nem szabad felrakni"


Mi tiltja? Cipővel nyílván nem, ha szükség van az ülésre akkor sem, egyébként senkinek semmi köze hozzá.

2017. jún. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Tiltani nem tiltja semmi, de szerintem nem illik. Senki nem akarja más lábszagát szagolgatni.
2017. jún. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Andizsuzsi ***** válasza:

ma 13:27


Ebben tökéletesen igazad van, csak a kérdés nem erről szólt. Kérdező azt kérdezte, szabad-e. Szabad. Szabad-e szólni az illetőnek? Azt is szabad. Aztán majd kiderül, melyikük akarata az erősebb.

2017. jún. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
83%

Én fel szoktam mezítláb is, főleg ha előtte sokat dolgoztam. Tiszták és ápoltak a lábaim amúgy. Eddig még nem szóltak rám soha.

23L

2017. jún. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szerintem feltehető akkor is, ha üresen van a pl.: 4-es ülés, de akkor is, ha valaki oda szeretne ülni. Úgy korrekt, ha megkérdezi aki feltette a lábát, hogy maradhat-e, és akkor még van választási lehetőség, hogy a másik (új) fél marad-e vagy sem, vagy az ellentétes fél (tehát a "láb-feltevős") változtat az adott pillanatban a szokásán vagy ő áll tovább (bár övé volt előbb a hely...).

Én mindig mondom a másik félnek (nőknél), hogy maradhat, de hapsikhoz eleve nem ülök le így.

2017. jún. 12. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!