Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vonaton fel szabad tenni a...

Vonaton fel szabad tenni a mezítlábas lábat az ülésre?

Figyelt kérdés
Sokat utazom vonaton és látom, hogy többen a fent említett módon ülnek. Szabad-e? Szabad szólni az illetőnek ilyenért (pl.: ha a közelében van csak szabad hely)?

2017. jún. 10. 23:04
1 2
 11/15 anonim válasza:
65%

Kedves kérdező... MINEK KÉRDEZEL MINKET,HA MÁR MAGADNAK TUDOD A VÁLASZT ÉS NEM NAGYON IZGAT ANNYIRA MÁSSÉ,HOGY VÁLTOZTASS A VÉLEMÉNYEDEN? xd

Egyébként, mezítláb,nem csak az,hogy illetlen,de undorító is. Én is felszoktam tenni a lábamat, akár gördeszkástúl is. De nem mezítláb.. Ugyan úgy viselkedek,ahogy le írtad. Csak cipőben.. és egyébként, ha vlki szól egy ellenörnek még baj is lehet. De annyian csinálják már, hogy nem új dolog. :D

2017. jún. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Utolsó: kíváncsi voltam a véleményekre, ugyanakkor TANULÁSI(!!!) lehetőség is van a válaszokban (tehát, hogy illetlenség a dolog). Szerintem.
2017. jún. 13. 08:02
 13/15 anonim válasza:
Semmi nem tiltja, a kalauz is csak akkor szól ha cipőben rakod fel.
2017. jún. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem csak gusztustalan, de egészségtelen is mezit lábat az ülésre tenni!

Egy részről piszkos, poros a lábad, ha egész nap papucsban vagy szandálban mászkáltál és még csak zokni sem volt rajtad.

Más részről nyáron izzad is... és ki tudja milyen bőrbetegséged, lábgombád, akármid van még ennek a tetejébe!

Mindezt a sok mocskot odadörzsölni az ülésre, ahova utána egy másik ember le fog ülni: tahóság!

Ha már nagyon fel akarod rakni a lábad, akkor rakj alá egy újságot, hogy ne érjen a bőröd közvetlenül az üléshez!

Ezeken az üléseken kisgyerekek is utaznak, akik előszeretettel csúsznak-másznak, tapogatják össze a puszta kezükkel az ülést, aztán meg azzal a kézzel esznek, a szájukba visznek minden koszt és kórokozót, ami csak az ülésen található!

2017. jún. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ma utaztam egy vonaton és egy nő egy idő után kibújt a cipőjéből, majd kb. 20 perc múlva feltette az (igaz) zoknis lábát az ülésre.

Szerintem ezzel nincs semmi gond, senkit nem zavart vele (engem sem, mellette ültem), van, akinek tetszik is a szituáció:).

2018. dec. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!