Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kis hazánkban miért nem...

Kis hazánkban miért nem szokás megköszönni, ha valakinek készítek egy árajánlatot, vagy felmérek egy munkát?

Figyelt kérdés
Próbálom megérteni (de nem nagyon sikerül), hogy amikor konkrétan munkát végzek egy ajánlat elészítésével, sőt sok esetben még egyéb költség (utazás) is járul a munkám mellé, akkor miért nem várható el az, hogy legalább egy kétsoros köszönő email-lel jelezze, hogy értékelte a munkámat még akkor is, ha valamiért az ajánlat nem nyerő nála.
2017. jún. 20. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Mert Magyarország egy erős és büszke európai ország.....
2017. jún. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
De szokás, csak úgy látszik, felétek nem :) Vagy sikerül mindig ilyeneket kifognod. Nekem nincsenek ilyen rossz tapasztalataim.
2017. jún. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Országos ügyfél köröm van és kb. 20 pályán töltött évem.

Meglehet, hogy inkább az ügyfélköröm az ami ezt hordozza magában, mint "alap beállítás"-t.

Sajnos a területen dolgozó többi kollégával beszélgetve kiderült, hogy náluk is hasonló a helyzet, tehát létező problémáról beszélünk.

2017. jún. 20. 11:20
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy az ajánlat azért nem nyerő nála, mert pocsék munkát végzel. Persze, hogy nem köszönik meg, örülj, hogy nem vágják a fejedhez.
2017. jún. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Helló!


Érdekes a hozzáállásod, nem is láttad még a munkámat, de mégis mocskolod. Hmmm....(?)

Mivel az öndicséret büdös, ezért legtöbbször mások véleményét kérem ki ezzel kapcsolatban. Eddig mindenki (aki látta) elismerően nyilatkozott a munkáimról.


De egyébként nem az volt a kérdés, hogy miért nem nyerő az ajánlatom.

Az ajánlatokat általában email-ben küldöm így elég körülményes lenne a fejemhez vágni. :)


Nem értem ezt a negatív alapállást a részedről.... Csak nem magadra ismertél valami hasonló ügy kapcsán ?

2017. jún. 21. 10:28
 6/11 anonim ***** válasza:
24%

Nem mocskolok semmit, de azt írtad: "Próbálom megérteni" - hiába, olyannyira, hogy még meg is kérded idegenektől. Ezért igyekeztem olyan oldalról megközelíteni, ami nagyon is valós...

A "Kis hazánkban" csúfondáros jelző is sokat elárul rólad.

2017. jún. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"A "Kis hazánkban" csúfondáros jelző is sokat elárul rólad."



A "kis hazánkban" jelen esetben az "itthon" szó szinonimája, semmilyen csúfolódó szándék nem volt bennem, amikor ezt használtam.


Viszont te továbbra is dobálod a sarat egy ismeretlen emberre, akiről nem tudsz semmit.


"igyekeztem olyan oldalról megközelíteni, ami nagyon is valós..."

Valamire akkor mondhatod, hogy valós amikor meggyőződtél róla, hogy igaz. Márpedig itt erről szó sincs. Olyasmit minősítesz, amit sosem láttál.


A "valós" helyett maximum az "esélyes" szó lett volna korrekt, hiszen ez csak találgatás a részedről, amit a belőled áradó rossz indulat generált.

Szerintem ne erőltessük tovább ezt a párbeszédet, ezzel nem megyünk semmire !

Köszi az eddigieket ! :)

2017. jún. 21. 16:03
 8/11 anonim ***** válasza:

#4-es!

Semmi logika a frocsogesedben.

Gondolkozz mielott potyogtetsz nagy hulyesegeket.

Miert kene valaki arajanlatot, ha "tudja", hogy a szakember rossz munkat vegez. Meg kis hazankban sem gondolkodnak ilyen ertelmetlenul mint te.

Le akartad egetni a kerdezot, hat sikerult, magadat. Nagyot akartal mondani, amibol pici semmi lett.

2017. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as, köszönöm, hogy kiálltál mellettem !

Én se nagyon értettem, hogy a 4-esnek igazából mi volt a problémája.

Utólag el is bizonytalanodtam, hogy talán nem kellet volna odatennem azt a szmájlit az üzenet végére, mert esetleg csúfondáros, gúnyos kacajnak értelmezi.


Lehet, hogy ez is megérne egy külön kérdést, hogy nálunk magyaroknál vajon miért van az, hogy pl. egy-egy fórumon találkozó, videó megosztón kommentelő, vagy az utakon közlekedő emberek igen gyakran helyből, minden komolyabb ok nélkül utálkozva állnak egymáshoz ?

2017. jún. 23. 15:33
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne faradozz, kedves kerdezo, volt mar errol sok kerdes, eddig nincs ra igaz valasz. A szmajlikkal ne foglalkozz, ilyennek barmit irhatsz, rajzolhatsz, csakis azt latja, amit o akar, amit kis agya bevesz.

Szoval, eredeti kerdesedre en sem tudok igazan valaszolni, szoval inkabb ugy gondolkozz, te a te reszedrol megteszel minden uzleti lepest, ami az uzleted sikerehez, jo hirnevehez kell. A sok bunkok kozul, akik meg csak nem is illettnek egy valasszal, egy koszonommel, (hat mar mit nem varsz), ha hiszed, ha nem, mindig van egy-ketto aki beajanl egy jovendobeli kliensnek. Szoval csak tovabb a munka, korrektul, megbizhatoan, jo munkat adni es meg lesz a gyumolcse.

2017. jún. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!