Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan helye, tegeződjek én...

Hogyan helye, tegeződjek én is nyugodtan vagy illetlenség lenne és magázzam tovább az illetőt?

Figyelt kérdés

Szitu a következő:

Bemegyek a boltba vagy valahova ahol köszönök 24 éves srác létemre hogy Jónapot kívánok. Erre a többiek hellóval köszönnek. Onnantól kezdve átválthatok tegeződésbe vagy illetlenség lenne? Akik pl a boltban vannak és tegeznek ők 35-45 év körüliek. Mi a helyes? Én vissza tegezznék szívessen , nekem tökmindegy csak nem akarok senkit megsérteni. Most ők azért tegeznek le mert 24 éves fiatal suttyú hülye gyereknek néznek és ezzel lenéznek vagy csak lazák és ők is elvárják hogy tegezzem őket? És mi a helyzet ha egy 50 - 60 éves tegez le attól független hogy én magázzom őt? Köszi a segítséget, és bocsi a helyesírásért!


2017. júl. 12. 00:55
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Ez,amolyan amerikás lazaság.


Akit letegeznek 24 évesen,az nyugodtan tegezzen vissza,akár egy 80 évest is.Ha nem tetszik neki,kénytelen visszafogni magát,ugyanis az "csendőrtegezés"kiment a divatból,a csndőrökkel együtt.

2017. júl. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Sokféle szituáció van, nem minden esetben reagálunk azonosan. De bolti közegben habozás nélkül visszategezem, aki letegezett.
2017. júl. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Két lehetőséged van: (1) automatikusan visszatedezed, vagy (2) kikéred magadnak, hogy letegezzenek. Választhatsz.
2017. júl. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ha bemegyek a boltba akkor köszönök jónapottal és kb ennyi a beszélgetés. Ha visszaköszönnek örülök, ha nem, az nem az én problémám.

Ha esetleg nem találok valamit és kérdésem van, akkor magázom őket. Nyilván ha látom rajta hogy 20on éves akkor nem, de ha nem tetszik neki a magázás akkor szól hogy nyugodtan tegezzem.

Idősebbeknél is így van, amíg nem szól hogy tegezzem, addig magázom.

Szerintem így udvarias, de a normális emberek nem sértődnek meg ha valaki letegezi őket :D

2017. júl. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akik sok amerikai filmet néztek, azoknak a helló-zás nem egyenlő a tegeződéssel.

Tehát aki helló-t köszön, még nem biztos, hogy beszélgetés közben is tegezne.

Köszönj te is nyugodtan helló-t.

És beszélgetés közben alkalmazkodj


Te: Bocs a kenyeret keresem.

Ő: Itt találod.

Te: Köszönöm, hogy megmutattad.


Vagy

Bocs a kenyeret keresem.

Itt találja.

Köszönöm, hogy megmutatta.


Ha beszéd közben más tegez téged, 24 évesen tegezd vissza bátran. A csendőrpertu már nem divat.

2017. szept. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!