Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlenség meztelenül aludni,...

Illetlenség meztelenül aludni, ha másokkal alszol egy szobában?

Figyelt kérdés

Pl. utazás, kirándulás, ahol többen vagytok egy szobában elszállásolva, kollégium, vendégség, most ilyesmikre gondolok.


Aki amúgy meztelenül szokott aludni, ilyenkor is alhat meztelenül? Vagy ez zavarja a többieket?



2017. márc. 19. 09:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Még szép hogy illetlen
2017. márc. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
81%
Természetesen illetlenség!
2017. márc. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
61%
Engem ugyan nem zavarna, mindenki úgy aludjon, ahogy neki kényelmes.
2017. márc. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%
Igen.
2017. márc. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
38%
Bevallom, én mindig és mindenhol meztelenül alszom. Nem is értem, miért lenne illetlenség, hiszen takaró alatt vagyok és nem a szoba közepén egy szőnyegen. Sokkal inkább szemforgatásnak és prűd illetlenségnek tartom azt firtatni, hogy ki mit visel a takaró alatt. Az már az ő magánszférája - egy kirándulás vagy vendégség esetén is. A kollégium más helyzet, ott egymásrautaltság van: meg kell szokniuk és valamelyest tolerálni egymás szokásait a szobatársaknak.
2017. márc. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogyan teszed. Példa: 1. lefekhetsz és a takaró alatt leveszed a "maradék" ruhát. 2. a folyosó túlsó végén lévő fürdőszobából látványosan bevonulsz meztelenül, és lefekszel. Ugye világos, melyiket teheted meg anélkül, hogy bárki joggal beleszólhat?
2017. márc. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

De miért szégyen és illetlen mások előtt meztelennek lenni pár másodpercre? Vagy miért kellemetlen mást meztelenül látni?


Minden választ felpontoztam és mindenkinek köszönöm a válaszát a továbbiakban is, csak vhogy nem értem, hogy ez a meztelenség dolog miért olyan nagy ügy az emberek nagy részénél.

2017. márc. 19. 10:46
 8/22 anonim ***** válasza:
83%

Ez a keresztény kultúra miatt van így.

Más kultúrákban teljesen normálisan kezelik a helyzetet, és nem zavar senkit.

Csúnya örökség, de ez van. Majd talán csökkenni fog idővel.

2017. márc. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
33%
Ha a civilizációnk mai helyzetéről csúszunk visszafelé, akkor hasonlítani fogunk a "más kultúrák" színvonalára.
2017. márc. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

Az emberek viselkednek valahogy. Ha egy viselkedés kellemetlen helyzetbe hozza őket, akkor másképp viselkednek, mert az ember nem szereti a kellemetlenséget. Ha most elképzeled, hogy ezt sokan teszik, mindenki alakít valamit, egy csomóan a másiktól lesik el, hogy mit érdemes csinálni, hogy jó legyen, akkor egy idő után kialakul valami szokás, nagyjából mindenki ugyanúgy csinálja. Ezt az ember igazodási kényszerének nevezik, a legtöbben nem szeretnek kilógni a sorból.

Az öltözködést sok minden alakította, többek között a vallási gondolkodásmód is. Továbbá mindig akadnak hangadók, akik úgy képzelik, ők tudják a legjobban, mit kell tenni. És mivel ők egyben kellemetlen helyzetbe hozzák a másikat, ha nem úgy csinálja, ahogy ők mondják, ez is közszemléletté tud válni. És még számtalan manipulációs eszköz létezik. Az öltözködés eszerint alakult, és a meztelenséget a közgondolkodás magánügynek, intim dolognak tartja, mai nem tartozik másokra. Kialakulhat egy közgondolkodás úgy is, hogy a meztelenség természetes (lásd FKK strandok). Nálunk nem így alakult. Pontosabb okai sok oldalnyi tanulmányban foglalhatók csak össze.

2017. márc. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!