Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hírességeknek/celebeknek hogy...

Hírességeknek/celebeknek hogy szokás köszönni?

Figyelt kérdés
Lehet ostoba kérdés, de azért kérdezem, mert egy népszerű budapesti lézeres klinikán tervezem megműttetni a szememet, amely honlapján számos közismert személy/tévés ajánlása is olvasható. Mindegyikőjük ott kezeltette a szemét és az jutott eszembe, mi van ha éppen egy ismertebb személlyel találkozok kontrollvizsgálat előtt a váróban (vagy bárhol máshol a városban)? Logikusan belegondolva simán letegezném őket, de fogalmam sincs, hogy ezzel kapcsolatban mi az etikett, hiszen még sosem találkoztam hírességgel teljesen hétköznapi helyen. Vagy nekik ilyen helyekre is privát időpontjuk van és "különleges elbírálásban" részesülnek?

2017. aug. 17. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Köszöntöm Nagyuram!
2017. aug. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1: Normális válaszokat várok, elfelejtettem említeni. :D
2017. aug. 17. 22:12
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Tiszteletem nagyulam!!
2017. aug. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Hát ha külföldi akkor nem tudod letegezni. 😀 De ha magyar akkor meg csak úgy simán. Ha fiatalabb akkor tegezheted, ha nem akkor nem. De mondjuk a Buz*fölldi Róbertet azt magázni kell.... -,- Mert ő azt szereti... 😀
2017. aug. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Hány éves vagy?

Ember az ember, csak mindenki másban jobb a másiktól (vagy jó időben jó helyen elismert lett). Nem kell agyalni ilyeneken.

De ha idegennek számítasz egy 'jó napot/reggelt/estét" megfelel bárkinek, mintha boltba bemész s illedelmesen köszönsz megadva a másiknak a tiszteletet.


Bennem a felettesek is ezt szeretik, hogy nem csak bólogatok szó nélkül, hanem rendesen, mint ember az emberrel is el tudok beszélgetni vagy hozzáfűzni dolgokhoz.

Az olyan felettes, aki pedig nem tudja elfogadni, hogy egy idő után közvetlen is képes vele beszélgetni valaki, aki pl beosztottja, akkor ott nem az alkalmazottal van a baj, hanem a főnökkel, mert egy fajta lekezelő/lenéző személy lehet. Stb stb...

Pl én se leszek magamtól eltelve, mert olyanokat alkotok művészként, amit átlag ember nem tud megcsinálni. Elismerést kapok, ami jól esik s ösztönöz arra, hogy folytassam. A celeb se több ennél: Csinál/alkot olyat amire vannak vevők s a vevő/néző közönség emeli fel őt, de ugyanolyan ember. Azt se tudhatod, hogy az utcán, akik mellett elhaladsz mihez érthetnek mibe lehetnek sikeresek. :D


Szval nem kell a para "jajj ő híres" esetleg.

2017. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Esetleg az "üdvözletem" "Tiszteletem (dr úr stb)
2017. aug. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a rendkívül nehéz helyzetben ezt a formulát alkalmazd: Jó napot kívánok!
2017. aug. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hírességnek/celebnek, pontosan úgy szokás köszönni, mint bárki másnak. Ők sem különb emberek senki másnál, nem kell megkülönböztetni politikust, kukás bácsit, celebet, pincért, bróker ügyvezető igazgató galaktikus szupersztárt. Ha fiatal, és idősebb vagy, és úgy gondolod tegezd le. Ha úgy gondolod akkor magázd. De korból kifolyólag, ne más okból. Köszönni pedig mindenkinek (és itt megint elsorolhatnám az összes példát) akkor illik, amikor egyébként is köszönnél. Szaunában pl. szerintem nem szokás köszönni, vagy liftben. Kisboltban igen. Tehát attól még, mert te ismersz valakit, pl azért mert celeb, vagy az exbarátnőd új pasijának exbarátnője és láttad a facebookon, attól még nem kell neki köszönni olyan helyzetben, ahol egy idegennek sem köszönnél.
2017. aug. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!