Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy nap hányszor illik köszönni?

Egy nap hányszor illik köszönni?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok,de anya akár hányszor megy el és jön vissza mindig köszön.Van hogy egy nap ötször is.Ez normális?

2017. aug. 27. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Normális. Ezen megütközni nem normális.
2017. aug. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Ha elmész vagy megérkezel valahova, illik köszönni.
2017. aug. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Normálisnak normális, de én sem értem ezt az állandó köszöngetést. Valamiért nem tulajdonítok neki akkora jelentőséget, mint a többiek (attól még szoktam köszönni, de szerintem is fölösleges egy nap 3-szor vagy 5-ször köszönni). Ha valami van és nem találnak személyesen, akkor a telefont feltalálták már.
2017. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Akikel együtt élsz szereintem se fontos napi ötször köszönni, olyankor köszönök nekik mikor elmegyek vagy ha egész nap nem vagyok otthon amikor megérkezek.De ha mondjuk sétálni megyek a természetbe, átmegyek a szomszédba vagy boltba akkor nem mindig szoktam jelentkezni sem vagy annyit mondok mindjárt jövök.Dolgoztam olyan vendéglátóiparszerü helyen-ahova nahyjából mindig ugyanazok az emberek jártak be.Egyszer köszöntünk egymásnak mikor jöttek és mentek el,utána már nem mikor kb.5x jött be ugyanaz a személy.Ha zárásig maradt akkor elköszöntünk egymástól.
2017. aug. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: hát nem tudom, nekem mindig alap volt, hogy ha elmegyek bárhová, akkor szólok a velem élőknek, akkor is, ha 10 perc múlva jövök. Nem muszáj köszönni, de azért megmondom, ha megyek valahova.
2017. aug. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt mondom én is,de ha mondjuk nem egy helységben vagyunk hanem kint vannak a hatalmas kertben és csak átugrok a szomszédasszonyhoz akkor nem szoktam szólni
2017. aug. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hadd köszönjön
2017. szept. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!