Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem tilos a nagy nyilvánosság előtti trágár beszéd?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert most már nem csak a stand up-osok (magyarosan mondva a sztandaposok) trágárkodhatnak tetszésük szerint a közönségük előtt, hanem bárki aki bemegy egy italboltba vagy mulatóba. Igaz, hogy a színpadon szereplők műsorát a tévébe kerülés előtt úgynevezett kisípolással kissé finomítják, de nem úgy a helyszíni közönségük előtt. Ha valaki részegen egy kocsmában káromkodik, az még talán megbocsátható. Az azonban szerintem nem a civilizáció teteje, hogy az internetes közösségi oldalakon naponta százával találhatók trágár szavakat és mocskolódó kifejezéseket tartalmazó kommentek. Tudom, a moderátorok feladata lenne, hogy azokat töröljék. Csakhogy nekik a honlapjuk olvasottsága és nem a kulturáltsága a fontos. A médiahatóságok pedig tudtommal eddig még soha, senkit nem büntettek meg ilyesmiért. Többek közt elsősorban ezért írtam ki ezt a kérdésemet. Továbbá azért, mert én a diplomataképző egyetemi szakon egykor még úgy tanultam, hogy egy ország kultúráját elsősorban a lakosság közbeszéde alapján lehet felmérni. Az ENSZ illetékes bizottsága pedig ezt rendszeresen meg is teszi. Ezért és még sok más kultúraellenes jelenség miatt egyáltalán nem csodálkoztam azon, hogy tavaly az ENSZ állítólag Magyarországot a harmadik legcivilizálatlanabb országnak nyilvánította. Kinek jó ez?

2017. szept. 23. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
senkinen. a káromkodás kárt okoz, minösíti a káromkodót, és fingködnyit sem ér, ha kritikaként használják. mert hívhatlak így meg úgy vagy elmondhatom a véleményem, esetleg a javaslatom. na ezt hívják párbeszédnek. ugatni a kutya ugat, és általában nem épp a szerethetö fajta.
2017. szept. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

nem hiszem, hogy hatásosan be lehetne tiltani, de azért eljuthatanak arra a szintre (többek között pont a humoristák, mert nem pont öket nézik a fiatalok? nem a kormányinfót, az biztos), hogy valamilyen szinten példát mutassanak, vagy legalább egy kicsit választékosabban küldjenek el a fosba.


"Ez milyen szar beszéd!" helyett "Ez nem volt épp zene a fülemnek."


Különben kevés jó stand-upos van, pontosan azért mert gyakransértö, trágár és 10 éves általános iskolás szintü vicceket nyomatnak. Aki 2 órán át tud viccelödni anélkül hogy nemi szervet vagy gyerekfülnek nem való kifejezesést vegyen a szájába, na az humorista. nem biztos hogy jó humorista, de legalább minösíthetö. az pedig jobb mint a tróger. társadalmi és nevelési szempontból mindenképp.

2017. szept. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Alex Fly ***** válasza:
39%

A nyelv változik. Ami régen trágár volt, az ma már a beszélt köznyelv természetes része. Hogy ez jó vagy rossz, azt nem az én tisztem eldönteni. Mindenesetre megvan róla a véleményem...

A stand-up pedig alapvetően az "utca emberének" szól, az ő nyelvükön. Éppen ezért szerves részét képezik az utcai kifejezések is.

2017. szept. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%
Ez nem igaz, hogy ami tragarkodas volt regen, ma termeszetes. Ez attol is fugg milyen emberekkel vagy korulveve. Sajnos en is rengeteg ilyennel talalkozom, pl tibi atya fbn. Sajnos van bunozes es nagyon sok a muveleten ember, ami ezt okozza. Jo lenne egyebkent ha allamilag forsziroznak ennek a visszaszoritasat. Baj van a politikaban is. Kepzelj el egy amerikai filmet, de hollywoodit. A fuck az tok alap szo. Senit nem erdekel, hogy az a szeretkezes, tragar szinoimaja. Vagy is nem is aze, hanem amikor valaki reszegen a bokorban kb megdug egy vedtelen szemelyisegeben zavarodott egyent. Ugy hogy aztan, szarik a fejere.
2017. szept. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%
A masik meg, hogy a rendorok nem csinalnak semmit, mert szerintem nincs jogszabalyozva. Hazamegy aki csinal valami ilyesmit es mintha mi se tortent volna. Pedig normalis esetben azert meg tanitanak a szarkeveroket kesztyube dudalni. De pont hogy vannak olyan szarkeverok akiknek meg nincs batorsaguk, hogy rendet tegyenek, mert lehet, hogy nem is tudnanak.
2017. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%
Roviden van szegyen gyalazat.
2017. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért nem tilos, mert szólásszabadság van. Gondolom te sem akarnád, hogy a rendőrök elvigyenek mert elesel útközben és káromkodsz egyet.
2017. szept. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

más az ha elesel vagy fáj a búrád, de alapjáraton nem kéne minden második szó után káromnkodni egyet.


különben ki a f++++ pontozott itt le mindenkit?

2017. szept. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs; és kik után vagyunk harmadikak?
2017. szept. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!