Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sértő körömgombás munkatársnak...

Sértő körömgombás munkatársnak kézfogás helyett más üdvözlési formát javasolni?

Figyelt kérdés

Az egyik munkatársamnak mindkét kezén elkezdett gombásodni 1-1 körme. Az irodában minden nap mindenki (8 fő) kézfogással üdvözli egymást amikor megérkezik, de mióta észrevettem, hogy ez a fertőző betegség megjelent a kezén, nem szívesen lépek vele testi kontaktusba, habár emberileg nincsen semmi bajom vele, csak félek a fertőzéstől.

Szerintetek mi lenne a megoldás?

Én azt gondolom, hogy ha már ilyen jól látható elváltozás van a körmén, akkor neki kellene felajánlania, hogy bocs srácok, de ez van, nem tapogatlak benneteket. Meglehetősen kínos felhozni ezt másnak, és félek attól is, hogy zokon veszi.

Mit javasoltok?



2017. szept. 27. 20:39
 1/7 anonim válasza:
67%
Vágd le a körmét
2017. szept. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
kézfertőtlenítő, zsebben elfér és amikor nem látja senki bekened a kezed. Minden fertőzést megöl. gombát, vírust stb.
2017. szept. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Mint írtam, igyekszem tartózkodni a kezétől, úgyhogy meghagyom neki ezt a kellemes elfoglaltságot.

#2 Köszönöm a válaszodat, ment a zöld kéz.

Ha valakinek van még valami gondolata a témával kapcsolatban, továbbra is szívesen fogadom.

2017. szept. 27. 22:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ajánlom én is a kézfertőtlenítőt, amit mar előző tanacsolt.

Ha nem fogsz vele kezet, és elkerülöd a köszönést, akkor miből gondolod, hogy nem lesz sértő számára? Ennél még az is jobb, ha tudja, mi az oka a tartózkodásodnak. Valahogyan lazán, viccesen egy jobb pillanatban megemlíthetnéd neki, hogy őt nem zavarja-e, vagy a barátnője nem szólt még a probléma miatt?!

Nehéz így tanácsolni, nem tudom milyen viszonyban vagytok. Ha csak egy kolléga a sok közül, és nem barát, akkor lehet nem kéne túlagyalni.

2017. szept. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem azt gondoltam, hogy sunyi módon kerülöm, hanem tegyük fel, hogy megmondom neki szemtől szembe, hogy látom a problémáját, bárkivel előfordulhat, gondolom kezeli is, szóval amíg nem jön helyre, addig üdvözölhetném úgy, hogy intek neki amikor elmegyek az asztala előtt, és elmondanám, hogy nincsen semmi rossz indulat bennem, csak nem szeretném elkapni.

Szóval valami ilyesmire gondoltam, csak nem tudom hogyan reagálna, azért tettem fel a kérdésemet itt, hogy mások javaslatait is meghallgassam. Az alkoholos kézfertőtlenítőt használom már, az jó ötlet volt.

2017. szept. 28. 19:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező, 4-ea vagyok.

Értem. Erre csak azt tudom mondani, hogy meg kell próbálni őszintén, szemtől szemben. Előtte azért érdemes végigfuttatni magadban azt, hogy ha neked ilyen problémád lenne, és te lennél az ő helyében, vajon milyen volna az a közlés stílus, ami nem bántana meg.

Hajrá! :)

2017. szept. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tudod neki udvariasan mondani az a legegyenesebb dolog.
2017. szept. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!