Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Borravalót szoktak fagylaltosn...

Borravalót szoktak fagylaltosnak és gyorskaját (gyrost) árusítónak adni?

Figyelt kérdés
2017. nov. 9. 09:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
72%
Én olyan szinten szoktam max., hogyha jó/extra volt a kiszolgálás és minőséginek tűnik a kaja (vagy tudom, hogy az, mert már ettem ott), akkor ha ilyen 10 Ft járna vissza, akkor otthagyom.
2017. nov. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
40%
Fodrásznak minek?-szinte mind maszek, annyit kér amennyit akar,számlát nem ad.
2017. nov. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
59%
Szokas ide vagy oda, de en nagyon rotkan adok borravalot. Felhaborit azonban, hogy makdnem mindenhol latvanyosan es pofatlanul hianyoljak! Az etteremben pl. eleve kotelezoen fel van szamolva a szervizdij es meg efolott tartanak a markukat. Elhiszem, hogy rosszul keresnek a kereskedelemben, de a gyari munkas, a takaritono, a kaller, a penztaros meg meg ezer es egy munkakorben rosszul keresnek. Megis csak a fizetesuket kapjak meg, nincs plussz. Ha belegondoltok, akkor ez durva aremeles/dragulas lenne, ha kotelezo lenne adni valamennyit, mert a sok helyen, ahol az ember megfordul havonta osszessegeben rengeteg penzt otthagyna pluszban. 10-20 forintokkal meg ki os rohognek. En azt gondolom, hogy normalisan kell viselkedni mindenkivel, de azert, mert elvegzi a munkajat ne en fizessek mar neki meg a vasarolt dolgon felul... A legtobb ember, akit ismerek es mindenhol borravalot ad, az azert szokott adni, hogy a tobbi emner lassa, hogy neki telik ra.
2017. nov. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Senkinek nem adok. Kifizettem a szolgáltatást b#zdki. Arról nem beszélve, hogy 100 ezerből kéne megélnem és akkor még szerencsésebbnek mondhatom magam, mert lehetne 80 is.
2017. dec. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!