Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Esküvöre milyen cipö?

Esküvöre milyen cipö?

Figyelt kérdés

Tavasszal esküvöre vagyok hivatalos, és nem tudom, milyen cipöt vegyek fel.

Ami gond, hogy túl magas sarkút nem birok hordani, emellett kimondottan rövid a lábam, ezért sem mindegy, milyen fazon.

Ha érdekes, 50 éves vagyok, és a lábam nem kimondottan vékony, inkánn izmosabb.


Mindenkinek megköszönöm, ha segít tippekkel.



2017. nov. 14. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Első körben cipŐt vennék.

Egyébként igen valamennyire számít a kor, 50 évesen már oda kell figyelni hogy mit és mennyit mutat az ember.

Ha annyira nem kifutóra valók a lábaid és azért szeretnél kényelmesen járni, akkor én egy telitalpú de abszolút nem túl magas sarokkal ellátott cipőt ajánlanék. Maximum 5 centi magasat. Ez még elég hogy formálja kicsit a lábakat és csinos legyen, de emellett elég kényelmes is akár egész nap.

Ruhába nem tudom merre gondolkodsz de szerintem azzal is csalhatsz. Még úgysem lesz olyan meleg, egy hosszabb, könnyű szabású, lengébb /fátyolosabb anyagból készült ruha sokat finomít a formákon, nyújt rajtad kicsit és még a lábadat is takarja amennyire kell.

Remélem tudtam valamit segíteni és megtalálod majd a megfelelő darabot. :)

2017. nov. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is a max. 7 cm-es sarokkal rendelkezőt válassz.

Nem muszáj telitalpút, de tűsarkút ne. Egy vastagabb, ék alakú sarkat választanék a helyedben.

A ruháddal úgy tudsz még optikailag alakítani, ha a derekadnál húzott, megtört ruhát veszel fel. Én mindenképpen hideg színű (kék, fekete, fenyőzöld, szürke) szoknyát/ruhát választanék, de nagy mintásat, meleg színűt semmiképp.

Ez egy esküvő, nem titkárnőnek kell öltöni, de az elegáns, ami többet takar, mindig jobb. Éppen ezért a korhoz illően is a térdközépig érő szoknyát javaslom, ami ha leülsz, sem csúszik feljebb a térdednél.

A cipő színe ha sötétebb a szoknyánál, optikailag nyújtja a lábat.

De egy köldöktől induló nadrág, vagy elegáns kezes-lábas is ezt a hatást éri el. Nadrágos megoldásnal nagyon jól tud mutatni, ha a cipő színe közelít a felső rész színéhez, és a nadrág pedig világosabb, akár púder rózsaszín is lehet sötétkék cipő és felső mellé, de balerína cipő mellé ne vegyél fel hosszabb ujjú felsőt, dagítja a combot és a vádlikat. Rövid ujjú blúz és egy elegáns nadrág balerína ciővel is jól mutat a vastagabb lábaknál is. Szoknyához nem ajánlom.

A felső résznek egy abszolút semleges színű, világos blúzt ajánlok (fehér, bézs, tört-pasztel színek) egy szoknyás megoldás mellé.



Remélem tudtam segíteni. :)

2017. nov. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettöknek a segítséget, igen jó ötleteket adtatok.


Ruha terén mindeképpen szoknya jöhet számba, mert elég alacsony vagyok, ezért alapból vastagabbnak tünök. Ruhaméretben a legtöbbször 38-as kell, néha - fazontól függöen - esetleg 40-es, szóval nem vagyok túl telt, csak az alacsonyságom miatt jobban annak tünök.

A lábam is azért látszik vastagnak, mert rövid, de mivel sokat használom, ezért a vádlim izmos-vastag, szóval nem a kövér(kés) kategória.


A szoknyahosszon valamennyire gondolkodom, mert a térdközépig érö ugyan tetszik, de akkor jobban látszik a lábszáram, ha meg túl hosszú, akkor attól tartok, összenyom.

A felsörész annyiban tiszta számomra, hogy valamilyen blúzt veszek, de egyelöre még ennél többet nem tudok. Túl "csicsásat" nem akarok, de egy síma ingfazon meg megint túl szimpla.

Szóval egyelöre még keresgélek, szerencsére még van idöm megtalálni azokat a ruhadarabokat, amikben jól érzem magam.


Még egyszer nagyon köszönöm a segítségeteket.

2017. nov. 15. 08:21
 4/6 A kérdező kommentje:

KB ilyen a lábam:


[link]


Az alakom vékonyabb, nincs hasam és mellben közel sem vagyok ilyen telt.


Esetleg így könnyebben tudtok segíteni.

2017. nov. 15. 15:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Én laposat vennék.

1. a férjem alacsonyabb nálam

2.gyűlölöm a magas sarkút :D

2017. nov. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én 155 cm vagyok és a férjem nem jön velem, de egyébként is jóval magasabb
2017. nov. 16. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!