Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem lehet egy orvosnak...

Miért nem lehet egy orvosnak vagy irodai dolgozónak látható helyen tetoválása?

Figyelt kérdés
Attól még lehet jó orvos vagy jó banki dolgozó. Miért is képmutató a nyugati kultúra?
2017. dec. 13. 04:11
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Mert pl annak, akit kezel vagy ügyét intézi, ez visszataszító - adott esetben olyan érzést kelt bennük, mintha az orvos/ügyintézö koszos, büdös lenne.


A nyugati kultúra meg azért ítéli el, mert ez nem része, hanem máshonnan behurcolt szokás.

2017. dec. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Azért már sokat változott az ehhez való hozzáállás, tekintve hogy nagyon sok emberen van valamilyen tetoválás. Plusz akkora a munkaerőhiány, hogy szerintem lassan mindegy, csak dolgozzon valaki, főleg az EÜ-ben... És részben valóban képmutatás, megkockáztatnám hogy tágan értelmezve diszkrimináció - mert akkor ennyi erővel festett körmű / műkörmös vagy melírozott hajú vagy tetovált szemöldökű ember se dolgozzon bankban pl.

Személy szerint egy kisebb, ízléses tetoválás nem zavarna egy ügyintézőn vagy orvoson látható helyen sem. A lényeg, hogy értsen ahhoz amit csinál, ne legyen bunkó és oldja meg amiért hozzá fordultam illetve minden lehetségeset tegyen meg a gyógyulásomért.

2017. dec. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

>> Miért is képmutató a nyugati kultúra?


Nem képmutatás, hanem annak a jele (ez esetben), hogy számon tart olyan jelenségeket, amiről neked fogalmad sincs (ezért is kérdezed). Mit gondolsz, véletlen az, hogy a tetováló "szalonok" rendszerint városszélen, lerobbant, elhanyagolt utcákban vannak, ahol kábítószer és szexkereskedelem is folyik ?

2017. dec. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

"Mit gondolsz, véletlen az, hogy a tetováló "szalonok" rendszerint városszélen, lerobbant, elhanyagolt utcákban vannak, ahol kábítószer és szexkereskedelem is folyik ?"


Én ismerek néhány tetoválószalont itt a környéken, de a világon semmi közük nincs sem droghoz, sem szexkereskedelemhez, de még a környékükön sincs semmiféle ilyesmi. Az egyiknek az egyik szomszédja egy lottózó, a másik egy élelmiszerbolt; a másik egyik szomszédja egy post office, a másik egy gumis; a harmadiknak az egyik szomszédja egy használt mobilos bolt, a másik szomszédja egy képkeretező. Szóval szerintem ez durva általánosítás, amit írtál. Biztosan vannak tetoválószalonok lepusztult, rossz hírű környékeken is, azt nem tudom, de hogy vannak elfogadható, vállalható környéken is, az egészen biztos.

2017. dec. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
54%
Régen a bűnözöknek,drog kereskedőknek(akiktől szívesen távol tartod magad)volt tetoválása. Mostanra ez már változott,de mégis vannak akikben ez merül fel. Miattuk nem lehet látható helyen a tetoválás,ha ilyesmi munkád van,mert az rontana az összképen és vannak akik nem szívesen engedik ,hogy egy tetoválásos ember műtse,vagy vizsgálja őket.
2017. dec. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na látjátok...
2017. dec. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

>> Miért is képmutató a nyugati kultúra?


El lehet menni keletre, pl. Irakban keresnek most orvosokat...

2017. dec. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!