Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az nagy baj, ha Facebook-on...

Az nagy baj, ha Facebook-on éjjel küldök üzenetet?

Figyelt kérdés

Éjjel 2 órakor nem tudtam aludni, Interneten nézelődtem. Eszembe jutott, hogy valamikor el kell küldeni ismerősöknek a karácsonyi üdvözleteket.


El is küldtem Facebook-on, privát üzenetben, mindenkinek egy kedves szöveget és egy szép karácsonyi képet.


Hamarosan válaszolt az egyik ismerős, dühösen közölte, hogy alszik a családja, mit képzelek, hogy hajnalok hajnalán üzengetek. Állítólag ő is aludt, és felébresztettem.


Természetesen, nem akartam zaklatni senkit... :-(


Szoktatok néha éjjel üzenetet küldeni?



2017. dec. 24. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok casual idióta örökké úgy hagyja a Wifit vagy mobilnetet, úgyhogy vigyázni kell, kinek mikor írsz.
2017. dec. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Én mindig lehalkítom a telefont ha alszom, ettől függetlenül nem illik éjszaka írogatni. Meg ez az össze-vissza üzengetés mindenkinek az éjszaka közepén...nem egészen normális dolog, de hát ezt tette az emberekkel a mobil meg az internet meg az idióta fb. Nem ismerik a határokat.
2017. dec. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sanyinak ***** válasza:
100%
Úgy kell neki, miért nem korlátozza az éjszakai üzemmódját a telefonján!?
2017. dec. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi erővel azt is mondhattad volna: miért nem kötik ki éjszakára az emberek a csengőt és a kaputelefont? Aki épp úgy érzi éjjel 2-kor odamegy és becsenget, és akkor a lakók a hibásak, igaz?

Vagy ennyi erővel akár fel is hívhattad volna őket, ha az sem parasztság éjszaka csinálni. Végül is ha nem halkította le, akkor biztos szívesen cseveg az illető éjjel bárkivel, bármiről.

Kellett volna tanulni némi jó modort, és egy kis józan ész sem ártana.

Nem tudtok letölteni valami appot ezekre a hiányosságaitokra?........

2017. dec. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sanyinak ***** válasza:
100%
Engem is ébresztettek már éjszaka, de aztán lekorlátoztam a telefonomat a családtagok hívásaira, internetet meg eleve lekapcsolom éjszaka a mobilomról.
2017. dec. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem hagyom bekapcsolva éjjelre a netet. Felőlem, aztán írhat bárki, másnap, vagy harmadnap, vagy negyed nap, de volt, hogy egy-két hétig se néztem rá, fbra, mert qrvára nem tud lekötni, szerintem ultra gagyi.

De hogy válaszoljak a kérdésedre is, az ismerősöd is ultra gagyi, ha bekapcsolva hagyja a netet és aztán mérgelődik, hogy felébred, mert jelzett a telója. Kapcsolja ki és akkor nyugodtan alhat mindenki.

2017. dec. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy most valaki nevetségesnek találja, de én soha nem interneteztem telefonon. Nem vagyok fiatal, 49 éves múltam.

Egyszer volt egy olcsó okos telefonom, a TESCO-ban vettem. Folyton lefagyott...


Végül vettem egy "nem okos" telefont, mivel nekem csak arra kell, hogy telefonáljak.


Internetezéshez a számítógépet használom. Éjjel kikapcsolom.


Szóval, nem tudtam, hogy, ha a Facebook-on üzenetet küldök, akkor valakinek ezt hangosan jelzi a telefonja.

2017. dec. 25. 01:21
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne rágódj ezen. Az ismerősöd volt a hülye, hogy bekapcsolva hagyta a netet. Majd most megtanulja, hogy éjszakára kikapcsolja. :)
2017. dec. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-)
2017. dec. 26. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!