Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik vallásokban vagy...

Melyik vallásokban vagy területeken metélik a fiúkat automatikusan?

Figyelt kérdés
Úgy általában tudom h a zsidó és az iszlám vallásban alap, de 100%-ban vagy régiótól / országtól függ?
2018. jan. 2. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem automatikusan, de USA-ban is elég gyakori.
2018. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
zsidóéknál kötelező
2018. jan. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
21:32-es, én simán tudok embereket, akik még anno a zsidókórházban születtek, aztán eszibe nem jutott senkinek se körülmetélni őket. Nem épp a vallásosságáról volt híres pesti zsidóság, úgyhogy gondba lennél, ha eszerint akarnád kilistázni őket...
2018. jan. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nem kilistázni akarom, de eddig zsidó fiúktól mind azt hallottam h egyértelműen igen ...


aztán meg olvasom h a törököknél kész népünnepély, amikor a kiscsávót metélik, aztán elgondolkodtatott a dolog, hogy most akkor pontosan hogy is van ez.

2018. jan. 3. 10:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

 

Zsidók: az ortodox családokban 100%, a többieknél családfüggő, ismertem olyan zsidó családot, ahol egy fiú sem nem volt körülmetélve, mert a nagymama, aki gyerekként megjárta valamelyik koncentrációs tábort, azt mondta, hogy jobb, ha a gyerekeken nincs jel. Persze nem mindenhol ez az ok, egyszerűen nem tartják a vallást és kész.

Muszlimok: nagyjából ugyanaz a helyzet, mint a zsidóknál, csak náluk eltérő a kor, amikor megcsinálják, csecsemőkortól kiskamaszkorig bármikor lehet. A youtube-on keress rá arra, hogy "sünnet", remek török videókat találhatsz az egész eseményről. Színes, hangos, magyar szemmel a cigányok ünnepeire emlékeztető kavalkád, sokszor ízléstelen módon. Indonéziában nagyüzemben megy a dolog, sokszor több száz gyereket metélnek egyszerre, van egy csapatnyi orvos(tanhallgató), aki nyiszál és egész nap megy a műsor, a végeredmény olyan is.

USA: állítólag mostanában visszaesett a metéltek aránya olyan 50% köré, régebben 90% felett volt. Azt mondják, higiéniai okok miatt terjedt el a 19. század legvégén, de szerintem vastagon benne volt az is, hogy a sokszor bigott hívők így próbálták csökkenteni az esélyét, hogy a fiúgyerek önkielégítést végezzen.

Afrika: egyes törzseknél a mai napig kötelező, a felnőtté avatás része még akkor is, ha nem muszlimok.

2018. jan. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

az USA-ban azért jóval több %-ot lehet olvasni. pontosabban, mintha atomatikusan menne.

az az önkielégítés-ellenes dolog nem Németországban volt valamikor? végül is jó kérdés, de hát ha nagyon akarja, úgy is tud, nem? szal végül is ezzel mit értek el akkor? vagy csak annyi h nehezebb és emiatt talán ritkábban csinálja?

2018. jan. 4. 10:49
 7/8 A kérdező kommentje:
szóval akkor ha pl 25 évesen vki muszlim akar lenni, akkor először is kezdje a metéltetéssel?
2018. jan. 4. 17:30
 8/8 anonim ***** válasza:
44%
Debrecen, Pécs.
2018. máj. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!