Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan írjam bele egy apróhird...

Puskas78 kérdése:

Hogyan írjam bele egy apróhirdetésbe, hogy nem vagyok hajlandó a terméket valakinek félretenni, csak ha biztos, hogy jön érte?

Figyelt kérdés
Amerikában szokás a hirdetésbe beletenni hogy "first come first served, no holds", vagyis "először jössz először kapod, nem tartom", de magyar hirdetésekben még semmi hasonlót nem láttam. Ráadásul nem is biztos, hogy nem teszem félre, mert ha egyértelmű ígéretet kapok, akkor szó lehet róla, de az "érdekelne, majd jelentkezek még" típusú válaszokkal elég sok gondom van.

2018. jan. 11. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Konkretizáld, hogy meddig tartod (dátumig, X napot stb.).
2018. jan. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
"Kérem olyanok érdeklődjenek, akik tényleges érdeklik a terméket"
2018. jan. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Egyértelmü ígéret után sem 100%, hogy elmennek érte. Nyugodtan beleírhatod szerintem, hogy nem raksz félre semmit, aki elöbb fizet, az viszi. Annyiszor megjártam már én is, volt akinek félreraktam, nem jött el. Volt, hogy eljött érte, de meggondolta magát. A többi érdeklődőt meg lepattintottam. Azóta nálam nem lehet foglalni, nem rakok félre. Ha kell valakinek valami, eljön érte és kifizeti.
2018. jan. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1-2 nap után hirdesd meg újra vagy írj közben a 2. 3. érdeklődőnek hogy vissza lépés miatt ők következnek ...
2018. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan írjam bele egy apróhirdetésbe, hogy nem vagyok hajlandó a terméket valakinek félretenni, csak ha biztos, hogy jön érte?"


Nem tudom, de ha beleírod, akkor mindenki azt fogja mondani, hogy 110%-osan biztosan menni fog érte, csak nehogy eladd másnak. Még akkor is, ha egyébként már előre tudja, hogy elég kicsi az esélye, hogy menni fog érte. Gyanítom, hogy ezért nem is írják ezt bele a hirdetésekbe, ezért nem nagyon látsz hasonlót.


Én sem írnám bele; ha valaki érdeklődik a hirdetett dolgom után mondjuk kora délelőtt, és rákérdez, akkor elmondom neki, hogy nem fogom tartogatni. Ha most elindul, akkor az egy-két órás utat még kivárom, természetesen. De ha csak délután vagy este fog tudni indulni, akkor hívjon fel mielőtt elindulna, hogy megvan-e még a hirdetett dolgom. (Egyébként meg alapból is eleve így működik a dolog, szóval szerintem ezért sem kell kihangsúlyozni).

2018. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnos a hirdetéseket megismételni nem szabad, törölt hirdetést újra aktiválni körülményes, a szerkesztésnek meg van egy pár órás átfutási ideje.

Olyanokban, akik telefonon megígérték, hogy jönnek, még nem csalódtam.

2018. jan. 11. 15:15
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
"Terméket csak az első befutó vevőnek teszek félre."
2018. jan. 12. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor szoktam levenni a hirdetést ha már elvitték a cuccot, volt hogy "eladtam" de írt valaki utána, megírtam hogy már van vásárló de ha baxik visszaírni viheti.

Vitte.

Meg most mit veszünk félretevésnek, van aki tényleg húzza hogy háááát lehet elviszem még nem tudom majd eldöntöm, na ezt nem veszem úgy hogy félretettem, majd ha eldönti, de engem nem zavar ha pl azt mondja a vevő hogy mindenképp kell neki de csak mondjuk 2 hét múlva tudja átvenni mert akkor jár abban a városban ahol lakok az nem zavar mert nem gondolkozik, szimplán akkor tudja megoldani az átvételt, nekem az már a tranzakció egy következő lépése.

2018. jan. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az ilyen "Majd szólok" vásárlóknak meg szoktam mondani hogy van más jelentkező, ha két napon belül nem ír (vagy nem szól hogy nem tud, volt olyan vevő aki megmondta a munkája miatt csak pár naponta tud írni, megvártam, mert nem csak úgy eltűnt, a lehetőségeihez képest mindent megtett hogy lebonyolítsuk) viheti a következő jelentkező.
2018. jan. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%
sehogy ne írd bele. Aki először fizet az viszi, ennyi. Addig kinn kell tartani a hirdetést, míg fizetés nem történik.
2018. jan. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!