Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Középiskolai fiúkollégiumban...

Középiskolai fiúkollégiumban elvárható-e a kollégistáktól, hogy felálljanak (akár fektükből) az ágyukról (székükről), amikor a kollégiumvezető nő belép?

Figyelt kérdés
2018. febr. 13. 10:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Nem,miért mitől másabb ő mint azok a fiúk?Nyilván feküdni terpeszkedni nem kell,de ülni miért ne lehetne?
2018. febr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Természetszerűleg tartózkodik fekve a saját szobájában, a saját ágyán (elvégre is ez a második otthona)...
2018. febr. 13. 11:48
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

Természetesen, elvárható hogy a koleszvezető nő jelenlétében térdre boruljanak és a földön csúszva extázisban dicsérjék a nevét, kórusban himnuszokat dalolva és rá se nézzenek, hisz nem méltóak hogy lássák az ő dicsőséges földi testét.


Komolyra fordítva; nem, miért kéne elvárni? A saját lakhelyükön hadd üljenek akkor amikor akarnak, ha beszélni kezd úgyis felülnek ha az ágyon fekszenek, reflexből. Nem a pápáról vagy a katonai főparancsnokról van szó.

2018. febr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
34%
Egy férfi mindig feláll, ha egy nő lép a helységbe, ahogy azt az illem megköveteli. (Fiúknak nem kell, még ráérnek felnőni.)
2018. febr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
39%
Fel nem állnék senki emberfiáért jelen esetben lányáért ha csak úgy beesik a szobámba, nem én hívtam.
2018. febr. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Azért is kérdezem, mert régen még férfi felnőttnek is felálltak - mostanság (a mai világban) viszont ezt én túlzásnak érzem (még nő esetén is).
2018. febr. 14. 10:56
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy túlzásnak érzed, de milyen alapon ? Talán jártál diplomata iskolába és az ott tanultakkal összehasonlítva érzed túlzásnak ? Vagy az otthon tapasztaltakkal összehasonlítva érzed közelibbnek ? Ezen kellene elgondolkodni...
2018. febr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az alapvető tisztelet minden embernek kijár, akár kollégiumi vezető, akár tanuló.


De, hogy ezt az adott helyzetben hogyan lehet kifejezni? Mi az, ami még tisztelet és mi az ami már felesleges alázkodás? (az amúgy sem tisztelet)


Régen az volt, hogy felálltunk, ma már szerintem csak akkor, ha ezt elvárja a másik fél. Ha elvárja, és nem áll fel a tanuló, akkor ez tiszteletlenség. Ha nem várja el, és nem áll fel, akkor nem tiszteletlenség.


Az pedig, hogy a kollégium vezető mit vár el, az pedig már egy másik kérdés, amit egy tanuló szerintem nem kompetens, hogy minősítsen.

2018. febr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#8 -nak: ...és egy másik felnőtt (kompetens lehet-e)(?)
2018. febr. 14. 18:02
 10/19 A kérdező kommentje:
#7 -nek: a gyermek helyébe képzelve magamat - ...érzem túlzásnak...A gyermek helyében nem érezném jól magam egy ilyen szituációban (ha elvárnák, hogy felálljak).
2018. febr. 14. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!