Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyen esetben tegezni vagy...

Ilyen esetben tegezni vagy magázni kell?

Figyelt kérdés
Nő vagyok és mérnök gyakornok egy kis cégnél. 50-60éves férfiakkal fogok együtt dolgozni, akik diplomás mérnökök. Magázással nyissak és ha tegeznek akkor tegezzek vissza, vagy mi a szabály munkatársaknál?
2018. márc. 4. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a főnököd az elején, mi a szokás.
2018. márc. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg is válaszoltad a kérdésed. Hasonló közegben dolgozok egy szem nőként, az első hét végére mindenkivel tegeződtünk.
2018. márc. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapból magázódnék, úgyis szólnak, ha ott tegeződni szokás.
2018. márc. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Feltételezted, hogy jövevényként tegezhetsz idősebb kollégákat ?
2018. márc. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

4-es válaszoló, gondoltam hogy a magázás a helyes, de ilyen helyzetben még nem voltam, ezért kérdeztem meg!

2018. márc. 5. 09:39
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

Minden esetben első a megfigyelés, második az alkalmazkodás, ha az neked is kellemes.

Tehát első napon magázódj alapból. Nem tudhatod, ki mennyire szeret tegeződni. De majd megtudod. Aztán döntsd el szimpátia, továbbá a helyi gyakorlat alapján, kivel kivel mit fogsz tenni. Ha mások ajánlják fel, dönts magad.

Intelligens férfi nem fog dönteni veled kapcsolatban azonnal. Ha látja a bizonytalanságodat, segíteni fog. És javasolni sem fogja a tegeződést, de fog tudni olyan ráutaló magatartást tanúsítani, hogy ne legyen kétséged, mit szeretne. Abban lehetsz biztos, hogy bármit döntesz, el fogja fogadni és ebből semmi nem következik.

Más ha helyzet egy bunkó közösséggel. Ott az alkalmazkodás érdemes arra a kis időre, míg ott nem hagyod őket.

2018. márc. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!