Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valakivel nap mint nap...

Ha valakivel nap mint nap találkozunk és köszönünk egymásnak (pl bolti eladó, recepciós) de nem ismerjük egymást, akkor más helyzetben illik neki köszönnünk?

Figyelt kérdés

Pl. recepciós lány mellett álltam a buszmegállóban és nem úgy tűnt mint aki meg akarna ismerni más szituációban. Direkt nem nézett rám, nem kereste a tekintetemet pedig először észre vett. Másnap találkoztunk a szokott helyen, kifizettem neki a belépőmet, akkor ugyanúgy üdvözölt és váltottunk két szót. Másokkal is előfordul ilyesmi.


Ilyenkor mi az illem? Hogy működik? Én szivem szerint köszönök ilyenkor, csak van egy olyan érzésem hogy túl közvetlenkedőnek gondolnak emiatt és udvariatlan vagyok, nem ismerem az etikettet. Hogy van ez hivatalosan?


2017. febr. 2. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan, ha valakin látod, hogy nem fogadja a köszönésedet, akkor nem illik ráköszönni feltűnően.

Magyarul, ha rád néz, látod, hogy megismer, akkor nyugodtan köszönj.

Ilyen helyzetben, amit leírtál, ne köszönj, ne foglalkozz vele, hiszen ő direkt nem nézett rád.

Mondjuk lehet, hogy meg sem ismert.

Nekem is van ilyen, pl. a lépcsőházban lakókkal, ott megismerem őket, de ha teljesen más környéken találkozunk, akkor már nem biztos, hogy mindenkit megismerek :) max. dereng valami, hogy mintha valahonnan ismerős lenne.

2017. febr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
84%
Van munka, és magánélet. A kettőt nem szabad összekeverni.
2017. febr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha szemben el kell menned mellette, akkor szóban és mosollyal köszöntöd. Egyéb esetben ha lehet 2-3 méternél jobban ne közelítsd meg, de az is komikus lenne, ha elbújnál előle. Ha nem áll háttal neked, akkor keresd vele egy pillanatra a szemkontaktust, majd mosollyal és fejbólintással köszöntsd.
2017. febr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szituáció- és emberfüggő, mikor hogy. Nekem nagyon rossz az arcmemóriám, szóval ha akarnék, se tudnék nekik köszönni, maximum halványan lennének ismerősök. De ha rám köszönnek, persze fogadom.
2017. febr. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sokszor vagyok én is ilyen helyzetben. Én az első válaszolóval értek egyet: ha nem keresi veled a szemkontaktust, nem mutatja a felismerést, akkor nem kell erőlködni a köszönéssel. Én egy bólintást vagy "enyhe köszönést" ilyenkor megkísérlek, de ha nem fogadja, nem erőlködöm...
2017. febr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!