Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ebben a helyzetben ti mikor...

Ebben a helyzetben ti mikor közölnétek anyósotokkal, hogy babát vártok?

Figyelt kérdés

Anyósom utál engem. Nagyon csúnyán összevesztünk, néhány hónapja, amikor minősíthetetlenül beszélt, ordítozott velem, csak azért, mert szerinte nem vagyok a fiához való. Azóta nem beszéltünk vele sem én, sem a férjem.

Időközben kiderült, hogy kisbabát várok, most vagyok 8 hetes. Nem tudom, mikor mondjam el anyósomnak, ugyanis pontosan tudom, hogy jönne az álszent dumájával, hogy ő mennyire imád engem és ne haragudjak, amiért hülyeségeket mondott a múltkor, már nagyon megbánta, stb. De ezt persze csak a gyerek miatt mondaná, mivel egész eddig eszébe sem jutott bocsánatot kérni tőlem, sőt az egész rokonságot telekürtölte azzal, hogy én mekkora szemét vagyok.

És nem nagyon szeretném ennek a tortúrának kitenni magam, meg idegeskedni anyós kétszínűsége miatt, viszont előbb-utóbb mégis muszáj közölni vele, hogy gyerekünk lesz.


Ti mit tennétek, hogyan csinálnátok?



2014. aug. 25. 11:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
szerintem ezt bízd a férjedre. te mondd el a te családodnak a férjed meg amikor akarja akkor elmondjátok közösen. (én magamtól nem mondanám el csak ha a párom akarja)
2014. aug. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Még ráérsz. 12 hetes korig nem is nagyon szokták elmondani mert addig még bàrmi történhet vele. Egy tuti: előbbutóbb nőni fog a hasad (alkatfüggő, uncsimnak 20 hetesen már óriási hasa volt), szóval sokáig nem fogjátok tudni titkolni :)

Beszélj a férjeddel szerinte hogy lenne jó és ha úgy van akkor hagyd rá hadd mondja el ő. Elhiszem hogy szörnyű anyós de a gyereked nagyija lesz, szóval ígyis-úgyis el kell majd viselned és akkor már nem jobb ha nem kell egész nap veszekedned vele? :)

2014. aug. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Hát minimum várj vele a 12. hétig. De símán mondhatod később is, mikor már nyilvánvalóan látszik. Alapjáraton nem kötelező az első pillanatban közölni. A babát közösen mondjátok el.
2014. aug. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Azt írod, nem beszéltek vele. Akkor nem is kell ezt a tényt sem közölni.

Gondolod, hogy egy gyerekkel változni fog a kapcsolatotok?

2014. aug. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Attól, hogy mi nem beszélünk vele, attól a férjem testvére és az ő családja még igen. Velük jóban vagyunk, nekik tervezzük majd elmondani, így tutira anyós is megtudja majd. És abból országos nagy botrány lesz, hogy neki nem mondtuk, hiába nem tárgyalunk most éppen egymással.
2014. aug. 25. 11:46
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
Az első három hónapban még nem mondanám el. Később ha békejobbot akar nyújtani óvatosan, de elfogadnám. Fontos hogy mire megszületik a gyermeked harmónia legyen a családban. Az is lehet hogy jól jönne még anyós segítsége ahogy nő a kicsi. De azért óvatosnak érdemes vele lenni. A lényeg hogy minden úgy alakuljon ahogy neked a párodnak és a kicsinek a legkedvezőbb.
2014. aug. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

Abszolút osztom a hatos véleményét.

Nem vagyok híve az örök haragnak családon belül, és azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy az anyósod változni fog irányodban.

A legfontosabb, hogy harmónia vegye körül a gyereket, ne gyűlölködés.

2014. aug. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Engem sem bír az anyósom.Igazából nem velem van baja,hanem azzal,hogy valaki a fia felesége,és már nem adja haza a férjem a fizetése felét.Én rábíztam a férjemre,mondja el amikor akarja.13 hetes voltam amikor elmondta.Ennek már egy hónapja,azóta sem érdeklődött,hogy mi a helyzet.
2014. aug. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
98%

Kár áltatni a kérdezőt, az anyósa nem fog megváltozni vagy csak ideig óráig.

Sajnos az emberek nem változnak. Most majd benyal az unoka miatt, utána meg majd megakarja mondani hogy neveld, bírál majd és akkor vered a fejed a falba hogy miért is békültél ki. Ha eddig nem voltál jó a fiának akkor ezután sem leszel jó.

Szerintem nem kell neki elmondani, tudja majd meg a többiektől. Cirkuszoljon nyugodtan. Ha cirkuszol akkor továbbra sem kell vele szóba állni, majd ha tud normálisan is beszélni veled. kicsit úgy érzem mintha félnétek anyukától.

2014. aug. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak most vesztetek össze megpróbálhatod hogy kibékülsz vele. Ha viszont nem ez az első alkalom illetve mindig is nyilvánvaló volt hogy nem csíp téged akkor viszont nem érdemes fen tartani egy látszatra vele a puszi kapcsolatot. Az én tapasztalatom szerint aki paraszt az az is marad. Szerintem csináld azt hogy ha legközelebb találkozol vele akkor kérdezz rá hogy komolyan gondolta-e a multkorit és ha igen akkor én tuti mondanám hogy gyereket várunk, de ő soha nem láthatja.
2014. aug. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!