Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintem nagyon sértő,...

Csak szerintem nagyon sértő, hogy nem fognak velem kezet?

Figyelt kérdés
Multinál dolgozok egyelőre csak gyakornokként. A csapat fele nő. Érkezéskor és elköszönéskor a fiúk MINDENKIVEL kezet fognak, még azokkal is akiket pár napja ismertek meg és 2 mondatot nem váltottak, kivéve a lányokkal. De helyette ölelés, puszi vagy akármi más sincs, még azokkal sem akikkel jóban vannak. Néha nem is köszönnek nekünk, ránk se néznek, csak 'lekezelnek' egymással. Szerintem ez nagyon sértő, legalábbis nekem rosszul esik, mintha nem lennék része a csapatnak, nem lennék egy szinten velük a nemem miatt. A többi nőt látszólag nem zavarja. Ti mit gondoltok erről?

2018. ápr. 4. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Ezért nem szeretem a kézfogást. Mert utána már elvárják a tiszteletet, de ez csak látszólagos tisztelet, mert ugyanúgy kibeszélhetik ezek után is az embert. Inkább ne fognának kezet, csak ne beszélnék ki a másikat, stb. Mert az lenne az igazi tisztelet. Japánban nincs is kézfogás, mégis megvannak az emberek.
2018. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha egy férfi kezet nyújt egy nőnek, az bunkóság. Neked kell kezdeményezned, ha kezet akarsz fogni egy férfival. Viszont ha egyáltalán nem köszönnek, az valóban sértő.
2018. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha nyújtottad valaki felé a kezed és elutasította a kézfogást, akkor sértő. Egyébként a nőnek kell először kezet nyújtania, akkor is illetlenek lennének a férfiak, ha ők tennék ezt.
2018. ápr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Országonként és időszakonként is változó.

Pár éve még hülyének néztek, ha véletlenül a sorban nőnek is kezet nyújottam, mert mint írják, a nő nyújt először.


Nem beszélve arról, hogy ugya a kézcsók és a kézfogás közt volt egy átmeneti pár évtized, ahol azzal tiszteltük meg a nőket, hogy velük nem pacsizunk, mert bunkóság.


Németeknél pl. már ott tart a dolog, hogy amikor először költöztem ki tartósabban, és eljártam sportklubokba, ők várták el hogy mi pasik nyújtsunk kezet, mert itt így szokás. Ha nem tettük, az volt bunkóság, mert úgy vették, hogy lekezeljük öket.

2018. ápr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, csak szerinted...
2018. ápr. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Ne fújd fel, nincs semmi rossz szándék mögötte, rajtad áll, hogy belemagyarázod-e. A kézfogás szerintük egy férfias dolog, ennyi. Képzeld ha üdvözlésként megmogyoróznák egymást. Cseppet sem bánnád, hogy kihagynak. 😂
2018. ápr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy megmogyoróznák egymást ?
2018. ápr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nincs benne rosszindulat, így szokták, de tény, hogy elég hülyén jön ki. Mert így a férfiakat megtisztelik azzal, hogy személy szerint, egyenként üdvözlik őket, a nőknek meg csak egy kollektív sziasztok vagy jó napot jut.

Ezért van az, hogy jobb helyeken már vagy mindenki kezet fog, vagy senki és csak köszönés van

2018. jún. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az sokkal jobb lenne, nem értem, hogy egy nagy multinál miért így működik. Mostanra már megszoktam, hogy ez így megy, de még mindig nem esik kevésbé rosszul. Nagy ritkán néhány fiú külön köszön nekem, úgy, hogy kimondják a nevem (csak nem fognak kezet velem) az nagyon jól tud esni.
2018. jún. 17. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!