Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan köszönjek ezeknek az...

Hogyan köszönjek ezeknek az embereknek?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok, akik nem teljesen idegenek de nagyon ritkán találkozok velük. Gyerekkorom óta ismerem őket, például szomszédok vagy a szüleim kollégái. Sokukat már évek óta nem láttam, mert elköltöztem abból a városból, ahol felnőttem. Gyerekként csókolomot köszöntem mindenkinek, de az most már furcsa lenne. A jó napot is furának érződik, főleg, hogy a szüleim tegezik őket. 30-40-50-es éveikben járó emberekről van szó. Én 22 vagyok.

2018. ápr. 5. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy köszönj, ahogy ők köszönnek, vagy ahogy jól esik!
2018. ápr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Ezzel én is bajba vagyok. Nekem is furcsa, de én sziával szoktam köszönni.
2018. ápr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 követ62 ***** válasza:

Nyugodtan magázva (kivéve akivel igazán közel álló a kapcsolat), az az jó reggelt, jó napot stb.

Neked lehet, hogy fura, de ne törődj vele, és ők is megszokják.


Vegyék tudomásul, hogy te már felnőtt vagy és nem egy kisgyerek.


A lányom májusban 16. De már több éve arra tanítom, köszönjön mindenkinek magázva.

Így elkerültük, hogy ebben a korban ő is és az is akinek köszön kényelmetlenül érezze magát.


Mert egy nemtúl idősnek nem esik jól, ha csokolomozzák. Ő pedig majd 16 évesen nem tartja magát gyereknek.


Nem történik semmi. A másik fél vagy így elfogadja (hogy önérzetes felnőtt vagy), vagy szól, hogy tegezd.


😊

2018. ápr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

>> A jó napot is furának érződik, főleg, hogy a szüleim tegezik őket.


Van valami összefüggés a kettő között ? A tegezést is öröklöd, mint a szántóföldet ? Köszönj normálisan Jó napot, ami nem kerülsz tegezőviszonyba velük.

2018. ápr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy gyerekkori barátnőm szüleinek köszönök csókolomot,meg azoknak a rokonoknak akiket magázok.Másoknak jó napottal köszönök,átszoktattam magam erre,hogy ezt,hogy fogadták,elcsodálkoztak-e rajta eleinet vagy távolságtartónak érezték-e nem tudom,mert nem mondtak vissza semmit.De volt már,hogy hallottam olyat amit másokra mondtak,hogy az illető úgy fennhordja az orrát,hogy már nem csókolomot hanem jó napotot köszön.
2018. ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!