Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szar ember vagyok hogy ezek...

Szar ember vagyok hogy ezek után azt érzem, hogy kevésbé tisztelem ezt a nőt?

Figyelt kérdés

Egy egyetemi vizsgakurzust vettem fel, sosem találkoztam a tanárnővel. Kaptunk egy kör e-mailt, amiben "Kedves Hallgatók!" megszólítással kezdte. Írtam neki, én pedig "Kedves Y" megszólítással. Válaszában már "Tisztelt XY" formában szólt hozzám, majd azzal kezdte, hogy "Az oktatók megszólítása egyetemünkön: tanárnő, illetve tanár úr.".


Oly mértégben fel tud idegesíteni az ilyen, és elképzehetetlen mértékben csökken a megbecsülése a szememben az ilyen flegma, kikérős stílusú embereknek, hogy az már részemről is túlzás. Én mindig tisztelem aki többet ért el nálam, de aki ezen akad fenn és problémázik, ahhoz nem akarom hogy sok közöm legyen az életben, nem az az öltönyben mászkáló ügyvédtípús vagyok.


2018. máj. 8. 11:51
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
71%
Lehet, hogy csak nekem nem tiszta, de a leveledben (csak a példa kedvéért) Kedves Nagy Annaként vagy csak simán Annakent szólítottad meg? Nem mindegy...
2018. máj. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Mansour ***** válasza:
32%

"nem is olyan régen nekem magyar órán tanították a hivatalos levél fogalmazását, és azt is, milyen körökben kell használni."

Hát, én már kicsit régebben jártam, és akkor ezt nem tanultuk. Viszont akkor még jobban benne volt a köztudatban, bár már egyre halványuló formában.

Szóval, ha iskolai tananyag, akkor igazából szerintem sincs mentség...

2018. máj. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
4%

Lehet, hogy csak en értek félre valamit, de ha egy ilyen levelet kapnék, hogy "Kedves Hallgatók!..." akkor lehet hogy én is úgy írnék az oktatónak, hogy "Kedves Gyakori Gyöngyvér tanárnő!"


Bár a tanárnő szerintem sem maradhat el, ha csupán ennyi hiányozna még nem sértődnék meg és nem oktatnám ki a hallgatót.

2018. máj. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó! Igen félre érted. Nem az volt a baj, hogy azt írta Kedves Tanárnő!


Hanem Kedves "Katalin"! (most írtam egy nevet)

:D Na ez mekkora bunkóság már, és még ő van kiakadva... :D

2018. máj. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
94%
Mi van nyomoronc nem bírod a kritikát? :D Amúgy ez a kérdés akkor KAMU!!!
2018. máj. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Oké szevasztok, megyek is mert ma még nem tiszteletlenkedtem eleget.
2018. máj. 8. 19:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!