Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért keverik egyesek vegyesen...

Miért keverik egyesek vegyesen a tegeződést magázódást?

Figyelt kérdés

Pl.: ffi vagyok, bemegyek egy üzletbe. A csaj tegeződve köszön. (Volt hogy jónapotkívánokkal indítottam és mégis, tehát én is tegezésre váltok) aztán a végén, amikor tegezőlegesen elköszönök elnyom egy blazírt viszlátot.

Miért?



2018. máj. 11. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Mert nyilván nem szándéka tegeződni sem magázódni, csak egy szimpla elköszönő formula neki a viszlát, a másik pedig üdvözlés.
2018. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

vagy egy másik verzió:

Lehet eleinte nem tudta eldönteni, mennyi idős vagy, fiatalosan nézel ki, letegezett, és aztán miután megszólaltál mély hangon, már érezte, hogy erős az a tegeződés, és a végére tisztázódott le benne, hogy illik magázni téged.

2018. máj. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Most te miért gondolja Ön, hogy ki nem szarja le, hogy magázódol, vagy tegeződik Ön?
2018. máj. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt benne biztos hogy tegezni vagy magázni kell téged.
2018. máj. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Ilyen is van;

Jànos bàcsi figyelj ide!

2018. máj. 12. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Manapság sokan keverik, helyenként azt is rebesgetik hozzáértők, hogy előbb utóbb a magázódás ki fog kopni. (egyébként magyarul alapból se lenne, a német mintára alakult/alakították ki a monarchia idején)

Engem személy szerint a kettő keverése jobban zavar, mint ha nem is lenne magázódás.

Hogy miért van nem tudom, talán egyszerre próbál hivatalos és barátságos lenni, de az is lehet, hogy az angol hatása. Nagyobb városokban aki boltos, sok emberrel találkozik, akik angolul beszélnek vele, és a kettő váltogatása miatt összefolyhatnak.

2018. máj. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én konkrétan attól kapok agyfašzt, amikor valaki tegeződő hangvételből átvált magázásba.

A legtöbb ilyen esetet üzletekben, eladóktól tapasztalom, de volt már rá precedens az élet más területén is,

2018. máj. 30. 23:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azt sem tudtam, hogy a viszlát magázódó. Mi tegeződő viszonyban is szoktunk viszláttal köszönni. Meg jó reggelttel üdvözölni a másikat.
2021. szept. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!