Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi erről a magázódás és...

Mi erről a magázódás és tegeződésről a véleményetek?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő:

Idősebb nő aki patikában dolgozik, elsőnek magázom majd ő mivel tegező viszonyban fogadja a mondandóm és válaszol, ezért én is abba váltottam mire rám olvassa hogy Ő az anyukám lehetne ne "azért én őt ne tegezzem". Kicsit vicces volt , elvégre akkor miért nem maradt ő is hivatalos hangnemben (magázó) ha már ennyire fájlalta. Egyébként én 34 éves Ő 50-60 között.


2018. júl. 10. 11:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Neked volt igazad.
2018. júl. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Én ilyenkor megkérdezem, ki engedte meg, hogy letegezzen?


Huszonéves FELNŐTT vagyok, ugyanolyan jogokkal rendelkező ember, mint ő, úgyhogy magázzon csak.

2018. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Ő viselkedett illetlenül. Ilyen helyzetben mindegy az életkor, magázódni illik, nem tegezünk "le" senkit.
2018. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%

Mindketten illetlenek voltatok, de neked kell tolerálnod. Meg örülj, hogy fiatalnak nézett


"Huszonéves FELNŐTT vagyok, ugyanolyan jogokkal rendelkező ember, mint ő, úgyhogy magázzon csak."

Hát persze, semmi baj:)


Ne feledjétek:

1. idősebbnek jár a tisztelet

2. tiszteletlenségre nem válaszolhatsz tiszteletlenséggel (gonoszra gonosszal ne fizessünk)

2018. júl. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha letegezett akkor visszategezed, ennyi.
2018. júl. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Hacsak nem gyerekről,tizenévesről van szó nem helyénvaló ha letegez,kivéve ha ismer.Általában engem is letegeznek orvosnál a nővérek,valamilyen szinten ismernek is,kb.szüleim korosztálya.Amit azonban furcsálltam,hogy a fogászaton a gyökérkezelő specilaista doktornő ismeretlenül stratból letegezett.Meg egyszer mikor vártma nála a sort és osztotta be a pácienseket mondta,hogy bejöhet a kislány.Ugyanígy jártam a napokban is boltban az elárusítónő az egyik kuncsftnak azt mondta a kávék ott vannak ahol a kislány vagyis én nézelődök.
2018. júl. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ami még hozzá tartozik, telefonon hívtam őket, és kértem beutalót a kórházba, hogy mire bemegyek már meg legyen írva. Mivel szívességet tettek ezzel, nem szóltam semmit erre. Direkt nem szóltam semmit, várva hogy Ő szólaljon meg elsőre, némi csend után mondta hogy: rendben meg lesz írva majd menjek érte. Mire ismét magázó viszonyban megköszöntem és ennyi. Csak én is úgy gondolom hogy ha nem vált át tegező viszonyba... (amire én is hajlamos vagyok csípőből így folytatni) akkor nem.

Semmi jelentősége, csak kíváncsi voltam a véleményekre.

2018. júl. 10. 12:21
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Idősebbnek jár a tisztelet? Mi a büdös lóf@$zért? Azért mert idősebb? A korr az nem egy érdem, hanem állapot. Ha engem egy 60 éves, ismeretlen tegez, azt annak tudom be, hogy nyitott, közvetlen, nem egy "maradi f@$z", és simán visszategezem. 34 vagyok, férfi. Párom is 34, és a múltkor az egyik kollégám (taxis, közel a 70-hez) nem merte egyből tegezni páromat, csak miután ő tegeződéssel indított nála.

A kérdésben lévő szituációban a patikus reagálta túl, vagy éppen rosszul. Már kvázi egy társadalmi réteg vagytok (dolgozó állampolgárok), így semmi nem indokolná az ún. "csendőrpertut", vagyis, hogy ő tegez, te meg magázod.

2018. júl. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Idősebbnek akkor jár a tisztelet, ha kiérdemli, ha paraszt, akkor nem. A kor egy állapot, nem érdem.
2018. júl. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9%
Tüntetőleg továbbra is magázni kellett volna.
2018. júl. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!