Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A volt tanáromat, aki időközbe...

A volt tanáromat, aki időközben kollégám lett, egy munkahelyen, sőt: egy irodában vagyunk, hogy kellene megszólítanom?

Figyelt kérdés
Nem mondott semmit, hogy hogyan szólítsam, de én nem akarom már tanár úrnak szólítani, mivel nem vagyok többé gyerek, már én is tanár vagyok. Ő mindig úgy beszél hozzám, hogy direkt kerüli a közvetlen megszólítást, se nem magáz, se nem tegez. Legtöbbször többes szám első személyben szól. Ha könnyítene a dolgomon és azt mondaná, hogy tegezzem, minden meg lenne oldva. A nálam fiatalabb munkatársakkal is tegeződik, csak velem nem. Nekem semmit nem mondott az elvárt megszólításról. Amikor egyszer rákérdeztem, hogyan szólíthatom, akkor ennyit mondott: "Majd beszélünk még erről is, de most bocs, ki kell mennem a WC-re." Aztán újra megkérdeztem három nap múlva, akkor azt mondta: "Majd ezt is megbeszéljük, de most bocs, be kell néznem a főnökhöz." Amikor harmadjára is előhoztam, akkor meg ezt mondta: "Fogunk még erről beszélni, de most bocs, sietnem kell haza." Csak én érzem úgy, hogy ki akar térni az összetegeződés elől?

2018. jún. 11. 09:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
82%

Magázd- mert mindegy is egyébként, ha meg ő változtatni akar - és éppen ráér-, majd szól.

*Karinthy, Tegezés (mikor nem tudják, tegeződnek-e)

KOVÁCS: Hát az izé... a család mit csinál?

TAKÁCS (szórakozottan): Milyen család?

KOVÁCS: Hát a... (viccesen) a családunk. A nagyságos asszony - meg a gyerekek...

TAKÁCS (bután): Ja - hogy az én gyerekeim? (Ránéz.)

KOVÁCS: A persze, persze... A izé... a gyerekek, persze.

TAKÁCS (forszírozva): Hja, mármint hogy az én gyerekeim... (magára mutat) - vagy talán...

KOVÁCS (kínban): Na igen, csak úgy mondtam, hogy a "családunk", ahogy mondani szokták viccesen, hehehe... (Homlokát dörgölve.) Fü.

[link]

2018. jún. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Azért bunkóság, hogy még a takarítólányokkal is tegeződik, akik bőven a lányai lehetnének, de velem nem akar, mert "egész véletlenül" sosem "ér rá" arra, hogy megbeszélje velem ezt a témát. Ma újra elő fogom neki hozni, de ha valami kifogással megint el akar menekülni, akkor megkérdezem, hogy miért menekül a beszélgetés elől?
2018. jún. 11. 10:26
 3/30 anonim ***** válasza:
25%
hát, tedd ezt, én letojnám, hogy kitér vagy nem kitér, és magáznám, nincs jelentősége egyébként. Lehet, hogy az zavarja, hogy a tanítványa voltál. A mi gimn. osztályfőnökünk az érettségi banketten bejelentette, mindenkivel tegeződni szeretne ezentúl. Nem vagyunk egyformák, őt ez valamiért zavarja - nem hiszem, hogy ez bunkóság lenne egyébként.
2018. jún. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%
"Ma újra elő fogom neki hozni" - úgy tapasztaltam, ha nem értek valamit az emberi relációban, miért történik úgy ahogy, akkor jobb, ha egy kicsit "elejtem", vagy más szóval elengedem, és figyelek, és rendszerint rendeződik magától a kérdés, nem mindig tesz jót a siettetés.
2018. jún. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk mindenki mindenkivel tegeződ a tanáriban, függetlenül az életkortól. A volt diákok is.
2018. jún. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%
Vagy letegezed, ahogy a többi munkatársat és esetlek utána nem tetszik neki, vagy magázod és te nem érzed magad jó, vagy - és szerintem ez a legjobb megoldás - feltünöen X tanár bácsinak szólítod a többiek elött, erre mindenképpen reagálni fog, mert hülyén fogja érezni magát.
2018. jún. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
0%

>> feltünöen X tanár bácsinak szólítod


Ilyen dilis és sértő tanácsot ne adj a Kérdezőnek. Elég nagy az ő baja így is - nem érti, hogy miért nem tegezheti azt, akit más is tegez... Nem érti, hogy a tegezés mire is megy ki...

2018. jún. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
64%

Hív tanárúnak. Azért az egyértelmű, hogy nem te tanítottad őt, hanem ő téged. Nem akar veled tegeződni, akkor nem akar. Joga van hozzá. Én is oktattam,de nem mindenkivel tegeződöm.

A többit megoldja az idő. A Kikövetelés a tegeződésre nem jó megoldás. Tartsd tiszteletben a másik ember akaratát.

2018. jún. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Ma megint megkérdeztem, hogyan szólíthatom, erre azt mondta: "Nemsoká erről is beszélünk, de most bocs, át kell szaladnom a könyvesboltba." Mire én: "Inkább én is elmegyek a könyvesboltba, és útközben megbeszélhetjük, már olyan régóta kellett volna beszélnünk erről. Nekem rossz, mert bizonytalan vagyok a megszólításban. Véget szeretnék vetni ennek a bizonytalanságnak." Erre kínos mosollyal nézett rám, és azt mondta: "Nekem tulajdonképpen mindegy. Engem akárhogy lehet szólítani, ez a legkisebb gondom." Mire én ezt mondtam: "De nekem nem mindegy. Nem lehetne megkönnyíteni a helyzetemet?" Még kínosabb mosoly, majd ennyit mond az uraság: "Nem kell ezen ennyit görcsölni, majd magától kialakul minden. Most már tényleg megyek."
2018. jún. 13. 17:12
 10/30 anonim ***** válasza:
59%
Ha még ezt sem érted... Más pályát kellene választanod.. Ne butítsd a gyerekeket többet érdemelnek. Veled én sem tegeződnék!!!
2018. jún. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!