Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Igaz hogy az osztrákok közül...

Igaz hogy az osztrákok közül a stájerek összetartóbbak mint más tartománybeliek?

Figyelt kérdés

Főleg ha egy másik tartományban élnek. Mondok egy példát. Követek egy focicsapatot ahol mindössze 9 osztrák van, a többi külföldi. Van 3 grazi játékos, 1 helyi játékos, 1 burgenlandi, 2 felső ausztriai és 2 szerbiai de már osztrák állampolgárok. A grazial közül csak egy aki rendszeresen játszik, egyik már öreg és mellőzve van és egy aki most merült fel az ifiből de nem igen játszik csak a felnőttekkel edz. Azt vettem észre hogy a stájer szurkolók leginkább a graziakhoz kötődnek, főleg ahhoz aki rendszeresen játszik. Vannak csapatfotosok akik képeket csinálnak a meccsekről. Az egyik stájer születésű és ő kivétel nélkül a grazi játékosokról csinál sokkal több képet mint a többiekről. A legtöbb stájer szurkolóknak az előbb említett grazi játékos a kedvence. A többi felsorolt tartományból nem vettem észre hogy az onnan jövő játékosokat jobban nyomnák vagy ők lennének a kedvencek. Pedig onnan is vannak rendszeresen játszók ha épp nem is mindenki, pl a két felső ausztriai és az egyikük a csapatkapitány mégsem nyalják ki az ottaniak a seggüket stb. Ez miért van? A stájerek tényleg összetartóbbak? Valaki tapasztalta már?

Meg 3 grazi játékos nagyon jóban van egymással, a két fiatal sokszor lóg egymással. A két felső ausztriai meg egyáltalán nem, a többiből meg csak egy-egy van abból két szerbiai


2018. aug. 10. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek szerint igen, úgy látszik ez genetikai kódólva van bennük:)
2018. aug. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%
Igen. Ahogy a magyaroknál a széthúzás, a rosszindulat, a mások lejáratása, bántása van kódolva, a németeknél az elfogadás, összetartás mások segítése.
2018. aug. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés baromira és jó lenne ha a kérdésre válaszolnál ha mar irtál választ,es a magyarok nem szerepelnek a kérdésben.
2018. aug. 10. 17:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Én Stájerországban élek és azt veszem észre, hogy nagyon erős a stájer öntudat. Itt a legtöbb ember büszke a "stájerságra". Sajnos nem tudom, hogy a többi tartományban is ilyen erős -e a lokálpatriotizmus, azokat nem igazán ismerem, de az itteni helyzet nagyon meglepett, mert ilyen regionális identitást annyira nem tapasztalni Magyarországon.
2020. ápr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!