Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha a negyvenes éveim közepén...

Ha a negyvenes éveim közepén is "lecsendőrtegeznek" a szüleim nálam 10-15 évvel idősebb ismerősei, akkor hogy reagáljak?

Figyelt kérdés
Hogy jön egy 55 éves férfi ahhoz, hogy úgy beszéljen egy 45 éves férfivel, mint egy gyerekkel? Hogy mondjam meg neki, hogy ez engem sért? Kinőttem már a csendőrpertuból.

2018. aug. 20. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Visszategezed. Lehet, hogy már 30 éve is letegezett, nem fog átváltani magázásba.
2018. aug. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

A magázódás már kihalóban van, ne vedd a szívedre, ha letegeznek, főleg, ha egy alig idősebb valaki teszi. Tegezd vissza.

A magázódás már csak orvosi rendelőben, bankban és hivatalban szokás.

2018. aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Kulturált embereknél ma is szokás a magázódás idegenek között!

Ha fiatalabb korodban tegeztek, akkor jogos, hogy most is tegeznek.

2018. aug. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Mi az a csendőrtegezés? Tegezésről már hallottam!
2018. aug. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az, hogy valaki tegez engem, de engedi meg, hogy visszategezzem, hanem azt követeli, hogy magázzam.
2018. aug. 20. 18:42
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
A csendőrtegezés - ha nincs rangi különbség, vagy jelentős korkülönbség - az bunkóság!Akkor te se engedd meg, hogy tegezzen.
2018. aug. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

He? Miért hagyod? Én 43 vagyok, egy 55 évest simán visszategezek. Jó, egy 70+ évest nem, vagy ha igen, és ismerem, akkor tegezés + X bácsi.


Én pl. 25 évesen kezdtem kamionozni. Eleinte baromi furcsa volt, 50 - 60 közötti kollégákat tegezni, de mást nem tehettem, furcsa lenne, ha két kamionos magázódna. Később megszoktam. Igen ám. Csakhogy nyaranta egyik - másik öreg sofőr vitte magával a feleségét egy - egy útra. Köszönök az illetőnek a parkolóban: szevasz! Erre ott van mellette egy "néni". Neki mit mondjak? Na most légy okos.

2018. aug. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
Tegyük tisztába a fogalmakat: csendőrtegezés vagy lecsendőrtegezés nem létezik. Létezik viszont csendőrpertu. A kérdésedre visszatérve: ha valami sért, akkor nem az a válasz, hogy vissza-sértegetek. Ha önkényesen letegeznek és ez nem tetszik neked, akkor nem az a válasz, hogy visszategezek... Hanem az, hogy emelt hangon (lehetőleg nyilvánosság előtt) kikéred magadnak - kb. így: Béla bácsi, kérem, hogy ne tegezzen !
2018. aug. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

HakapesziM

Most légy okos, Domokos. Természetesen a feleségének kezeit csókolom-ot köszönsz. Mi mást tehetnél ?

2018. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kétféle stratégia lehet attól függően, hogy mennyire vagy bátor. Az első az, hogy visszategezed őket. Ha ezen megsértődnek, vagy nincs hozzá bátorságod, akkor a második az, hogy nem állsz velük szóba.
2018. dec. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!