Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha a negyvenes éveim közepén...

Ha a negyvenes éveim közepén is "lecsendőrtegeznek" a szüleim nálam 10-15 évvel idősebb ismerősei, akkor hogy reagáljak?

Figyelt kérdés
Hogy jön egy 55 éves férfi ahhoz, hogy úgy beszéljen egy 45 éves férfivel, mint egy gyerekkel? Hogy mondjam meg neki, hogy ez engem sért? Kinőttem már a csendőrpertuból.

2018. aug. 20. 17:58
1 2
 11/12 anonim válasza:
19%

#2 nincs kihalóban a tegezés, ez egy proli téveszme, kulturált emberek között, esetleg poénból, a magázódás alap.


az ikea kezdte el, aztána bunkók között elterjedt.

2019. jan. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én szándékosan "nem tudom azonosítani" tegező hangnem esetén az egyoldalú tegezési szándékot, így alap, hogy én is tegező hangnemben beszélek, letegez. De ezt lehet udvariasan is. Tehát nem "szia Janikám" hanem pl "szervusz Jani bátyám" és erre nem is szokott senki megsértődni.

Alapvető amúgy, hogy ha egy 18 év felettit valaki tegez, akkor az tegezŐDÉS és nem "letegezés".

Persze más kérdésm hogy ahogy idősödöm, néha még jól is esik, ha a szüleim korosztályából is ismerősei közül úgy tegeznek, mint idős a fiatalt, hiszen kicsit újra fiatalnak érzem magam ezáltal. Én is a negyvenes éveim derán túllépett fickó vagyok. Ha nem lekezelő, hanem inkább kedves ez az egyoldalú tegezés, akkor meghagyom a kisöregeknek, nem esik le a gyűszű ( 😀) az ujjamról.

2019. máj. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!