Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan lesz belőlem pincér /...

Hogyan lesz belőlem pincér / felszolgáló 36 évesen? A perfekt angol tudásomra építek a szakmát meg útközben felszívom?

Figyelt kérdés
Egy pár éve mikor nem volt melóm egy ismerős mondta hogy egy 5-csillag helyen szerveznek pincér gárdát oktatással. Elmentem de a tanfolyam csak elmélet volt 5 héten keresztül pl mi a legdrágább ásványvíz/sonka/cognac stb (minden nap bebyszva mentem haza :) aztán jött az igazgató és elküldött bankettre meg reggeliztetni Na azt a káoszt amit én csináltam! A legtöbb jattot én kaptam a vendégek 90%-a angolszász volt.
2010. jún. 21. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés?
2010. jún. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én sem tudom a kérdést, mert tul.képp magadnak megválaszoltad:D
2010. jún. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja ez után az volt hogy volt 6 pincér és 8 supervisor akik egész nap engem cseszegettek aztán 2 hónap után kirúgtak mondván nem elég a szakmai tudásom. Nem hogy nem elég, hanem 0 volt. A kérdés: hol kaphatok gyakorlati képzést?
2010. jún. 21. 19:35
 4/13 anonim ***** válasza:
szerintem egy jobb helyre azért kell a szakmai tudás, főleg elit helyeken illik ismerni az etikettet és el is kell tudni beszélgetni a vendéggel ételekről, italokról, elmondani, hogy készül adott étel amit rendelt stb. Nem könnyű szakma, mégha néha annak is látszik, nagyon jó emberismeretet igényel, türelmet és higgadtságot méginkább.
2010. jún. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
még lemaradt: tudni kell megteríteni akár többfogásos vacsorákra is, az sem mindegy, melyik oldalról kínálod be az ételt, hogy nyitsz ki egy üveg bort pl. úgyhogy azért elég sokminden van.
2010. jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én mindent tudok az USA meg Karib egyéb kajákról meg az etikettről is, de az írányokat összekeverem és hanyattesek a tálcával.
2010. jún. 21. 20:01
 7/13 anonim ***** válasza:
En nem akarlak megbantani, de en sem ertem, hogy ezen mi a kerdes, mert azert pincernek lenni nem olyan, mint villamosmernoknek vagy orvosnak. Szerintem siman megtanulod a gyakorlatot. Bar 36 evesen, perfekt angollal talan masba is belekezdhetnel...en nyelvesz vagyok. Szerintem angolul perfektul megtanulni nehezebb, mint pincernek lenni. Az nem egy olyan munka, ami olyan (hatalmas) tudast igenyelne.
2010. jún. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
persze, hogy nehezebb "perfektül" megtanulni angolul, mivel nem lehet. (bocsánat a kritizálásért, de nem szeretem ezt a szóhasználatot, sőt az is túlzás, hogy valaki "meg"tanult angolul). eléggé úgy tűnik, mintha a kérdező csak a hecc kedvéért írna, esetleg kicsit ivott már, ilyesmi... :) bocs ismét, ha tévedek. :)
2010. jún. 22. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ezzel az erovel akkor barkinel tulzas, hogy megtanult magyarul vagy akarmilyen nyelven, sot az is tulzas, hogy akarki akarmilyen nyelven perfektul tud, mert az anyanyelvi beszelok is kovetnek el hibakat. Mondjuk, szerintem ez a kerdes nem errol szol es a kerdes szamomra is kicsit ironikusan hat.
2010. jún. 22. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért nem kéne ennyire lenézni a felszolgáló szakmát, hogy azt bárki megtanulhatja, mert ez nem igaz. Sőt, inkább azt mondom, hogy nagyon kevés felszolgáló van, aki alkalmas erre a pályára, az már egy más dolog, hogy sok munkáltató felvesz szakképzetlen, hozzá nem értő embereket kevesebb fizetésért.
2010. jún. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!