Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan lesz belőlem pincér /...

Hogyan lesz belőlem pincér / felszolgáló 36 évesen? A perfekt angol tudásomra építek a szakmát meg útközben felszívom?

Figyelt kérdés
Egy pár éve mikor nem volt melóm egy ismerős mondta hogy egy 5-csillag helyen szerveznek pincér gárdát oktatással. Elmentem de a tanfolyam csak elmélet volt 5 héten keresztül pl mi a legdrágább ásványvíz/sonka/cognac stb (minden nap bebyszva mentem haza :) aztán jött az igazgató és elküldött bankettre meg reggeliztetni Na azt a káoszt amit én csináltam! A legtöbb jattot én kaptam a vendégek 90%-a angolszász volt.
2010. jún. 21. 19:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

04:54, persze nem erről szólt a kérdés, de mivel nem is nagyon volt kérdés, ezért találtam valamit, amire reagálhattam. :) igen, szerintem a megtanulás bármilyen nyelven túlzás, nyelveket csak folyamatosan tanulunk, kivéve, ha az anyanyelvünk (persze az akit ez érdekel vagy igénye van rá, tovább fejlesztni magát), mert akkor "elvből" a nyelv helyes beszélőinek számítunk, nincs mit "megtanulni" már a gyerekkorunk után. ha hibát vét valaki az anyanyelvén, akkor max. műveletlennek, olvasatlannak vagy tájékozatlannak tartják, de ha ugyanazt a hibát nem anyanyelvi beszélő követi el, akkor más a helyzet (esetleg elismerhető, hogy na ezt még az anyanyelvi beszélők sem tudják helyesen), ezért (is) mondom, hogy "meg"tanulni nem lehet egy nyelvet, csak tanulni (és eljutni akár profi magasságokba is). nem a saját kútfőmből származik ez a dolog egyébként, csak mélységesen egyetértek vele, többek között egy kedves idős nyelvtanárom vallotta ezt és valami ehhez hasonlót Lomb Kató is.

és megint elvittem a témát, csak imádok nyelvtanulásról beszélni. :)

egyébként utolsónak igaza van, ritka az igazi felszolgáló, de élmény találkozni velük. :)

2010. jún. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Az a kérdés hogyan tudok odakeveredni a pénzes vendégekhez? A szálloda igért képzést de nem tartotta be. Igért borravalót nem volt borravaló. Igért kaját nem volt kaja. Nem jelentettek be a fizetés egy olyan 200 munkaórás hónapban volt 130.000. Nagyon sokan akartak jönni ide dolgozni én bekerültem nem tudtam megvédeni a pozíciót. Hogy tudom megtartani az állást ha kicsi a tudásom és nincs képzés csak szaladgálás és stresz. Azért nem egyértelmű a kérdés mert a helyzet is nagyon bonyolult.
2010. jún. 23. 16:48
 13/13 anonim ***** válasza:

Szolga lélek mély alázattal.

Akármilyen pökhendi a vendég, sohasem a perfekt angol pincér az úr köztük. - Ezt nehéz tanulni.

2010. jún. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!