Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bolti eladók! Mi értelme a...

Bolti eladók! Mi értelme a tegezés/magázás váltakoztatásának?

Figyelt kérdés

40-es fickó vagyok, bár jóval fiatalabbnak néznek sokszor. Rengeteg alkalommal előfordul, hoy bemegyek egy üzletbe, ahol női eladó van. Én ha belépek sok esetben kézcsókolommal, jónapotkívánokkal indítok, bár ha nagyon fiatalka a lány, akkor a helló is befigyelhet.

Node maradjunk a magázós verziónál. Belépek, magázva köszönök, ő sziával vissza. Onnantól tegeződünk, majd elköszönéskor én sziával búcsúzom és kapok egy viszlátot.


Nem mintha életem legfajsúlyosabb problémája lenne, de akkor is néha nem tudom megállni a döbbent arckifejezést.


Aki üzletben dolgozik, el tudná mesélni, mi van a jelenség mögött? (A releváns és korrekt válaszokat zöld kezecskével reagálom le, de ismervén az itteni szokásokat, előre szólok, hogy akinek csak trollkodásra futja, ne fáradjon, mert nem állok bele érvcsatákba. Köszi.)



2018. okt. 6. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem bolti eladó vagyok, de múzeumban dolgozom, sokféle korosztály megfordul nálunk. Én egységesen magázok mindenkit, aki ránézésre 14 év felett van (pedig csak 18 vagyok én is), de népszerűsödik a tegezés is kollégáknál, amivel szerintem semmi baj nincs egy nem hivatalos közegben. Ha meg nem tudom egyszerűen eldönteni, hogy hány éves az illető, akkor igyekszem elkerülni a konkrét tegezős/magázós szituációkat :D

A viszlátot viszont én olyanokkal szemben is használom, akikkel tegeződünk, de nem vagyunk olyan nagyon közeli viszonyban. Ez egy bizalmasabb, lazább formája a hivatalos verziónak, szerintem pont jó az ilyesmi helyzetekre, mint pl a bolt is.

2018. okt. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 21 éves lány vagyok, és fordult már elő, hogy a pénztár mögött ülő ránézésre velem egykorú lány jó napot-tal köszönt, máskor meg egy 40-és nő sziával (mert gondolom, fiatalnak nézett).


Szerintem sokakkal megesik (nem csak a kereskedelemben dolgozókkal), hogy nem tudják, hogy köszönjenek. Velem ez akkor fordul elő, ha nem tudom belőni az illető életkorát.

2018. nov. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezzel nincs is baj, ám azon csodálkozom, amikor ez egy tranzakción belül váltakozik. Azaz nem konzekvens. Tegez, visszategezem (ő a fiatalabb, tehát tegezŐDÉS) és a végén harap egy szűkszavú viszlátot.


Tehát időközben vesztette el a "korbecslő" képességét, vagy amnéziás és nem emlékszik 5 perccel előbbre.

2018. nov. 12. 22:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az eladók nem is figyelnek ilyesmire, csak automatikusan mondanak valamit, ebből támad zavar.
2018. dec. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyen sokszor előfordult már velem is, és a szituációban én voltam az eladó. :D Utána kicsit ég is az ember képe...

Én azt a magyarázatot tudnám neked mondani, hogy egyszerűen a megszokás miatt, ez jön hirtelen rutinból az ember szájára.

Nálam például fiatal korom miatt a nálamnál idősebbeket automatikusan magázom, tiszteletadás céljából. Mikor belép az ügyfél és a "Jó napot, miben segíthetek?" után, a válasz a "szia" akkor átlépünk tegeződő viszonyba, de elköszönéskor, a szokásos rutin néha teret hódít és marad a "Viszlát és legyen szép napja" dolog. :D Hát igen, vagy tudunk korrigálni, hogy vagyis szia! vagy nem

2019. máj. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!