Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ismeretlen huszonéveseknek...

Ismeretlen huszonéveseknek hogyan kéne köszönnöm?

Figyelt kérdés
Úgy ha én is a korcsoportjukbatartozom nagyon gáz ha a jónapotot/viszlátot használok?

2018. okt. 17. 11:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Hát fura. Tegezni szokás egymást ennyi idősen manapság. :) Illetve különbséget teszek az igazi ismerőseim sziája, és a vadidegeneknek fenntartott helló között. :)
2018. okt. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én mindhármat furcsának gondolom,a magázás túl hivatalos,a szia nekem túl bensőséges, a helló meg valahogy nem esik a számra egy idegennél,de akkor ezek szerint jó lesz egy szia?
2018. okt. 17. 11:20
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

ezt én úgy oldom meg, hogy ismerősre ráköszönök, akár szia vagy csá

ha idegen úgy köszönök vissza ahogy ő köszönt rám... (egyértelmű, hogy akit nem ismerek arra magamtól nem köszönök)

idősebbeknek 35+ meg jónapot

2018. okt. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A jó napot kívánok a megfelelő.
2018. okt. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
5%

20 évesen ott sülne le a pofámról a bőr, ha rám köszön egy 25 éves egy "szevassz" al és mondám neki, hogy "jó napot"


egy korcsoportba tartoztok, nem vénemberek...


van egy csomó csaj itt aki 30+ os pasival van, szerinted ők magázzák a pasijukat??

2018. okt. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha egy korcsoportba tartoztok, akkor elég hülyén venné ki magát, ha "jónapotoznál". Egyszerűen köszönj sziával. Vagy ha neked tényleg zavaró, mert ismeretlen, akkor max. Szia,szép napot! 2 az 1-ben. Egyébként azt fogják gondolni, hogy fennhordod az orrod. Vén fejemmel (49) ha egy fiatal lány jó napot-tal köszön, én simán visszaköszönök neki, hogy szia. Még soha nem vágott pofákat emiatt senki.
2018. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

5

Érdekes egy világból szalajtottak, aranyom, ahol szégyen a normlis viselkedés, és az idegenek köszönési formuláját azonos lapra teszed egy párkapcsolaton belüli köszönési formulákkal ...


Az egy korosztály tegeződik ovcsiban, meg isikében meg egyetemen megy. Felnőttek nem teszik ám, ha semmi egyéb nem köti őket össze.

2018. okt. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

6

Igen, a jó napottal köszönés hülyén veszi ki magát.

Ugyanis a jó napot kívánok a kultúrember ismérve.

2018. okt. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mondd hogy:Tavesz Baktalo,vagy elzavarnak vagy azt mondják szia tesókám,adj már egy cigit.
2018. okt. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Függ a helyzettől is.

Pl. boltban az eladó szinte biztosan tegezve (szia, szervusz, helló stb.) fog köszönni, ill. te is tegezheted.

De hivatalban magázva köszönj (pl. jó napot kívánokkal).

Ha utcán mondjuk azért szólítasz meg egy ismeretlen huszonévest, hogy útbaigazítást kérjél, vagy buszmegállóban megkérdezd, elment-e már a buszod, akkor tegezve.

Betegként vagy beteg kísérőjeként orvost, eü. dolgozót magázva.

Rendőrt se tegezz soha (ő sem fog téged).

2018. okt. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!