Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyikünk volt a bunkó?

Melyikünk volt a bunkó?

Figyelt kérdés

A lakásunk liftjében összefutottam egy férfival, akinek teljesen szőrtelen, sima, fiatalos, szinte gyerekes arca volt, így lazán egy "szia"-val köszöntem neki, mire flegmán megjegyezte, hogy "41 éves, három gyerekes apa vagyok, nyugodtan magázódhatunk!".


Ez elég rosszul esett, mert semmi rossz szándék nem volt bennem, egyszerűen csak rosszul mértem fel a korát, de valamiért mégis akkor, abban a pillanatban rettenetesen beégtem és szégyelltem magam.


Szerintetek melyikünk viselkedett illetlenül? 21/F.



2018. okt. 19. 11:50
1 2
 1/17 anonim válasza:
83%
Inkább örülne a vén f.asz, hogy olyan fiatalnak nézted, hogy sziával köszöntél.. ne foglalkozz vele, bunkó paraszt. Lehet ezt normálisan is közölni a másikkal, nem kell ilyen flegmán..
2018. okt. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
# 1 Hát azért 41 évesen a vén f @ sz-tól még elég távol van, de tény, hogy egy felfuvalkodott barom.
2018. okt. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
Köszöntelek a felnőttek világában! Ez már nem a suli és nem haverokkal vagy körbevéve. Bizony vannak illemszabályok, amelyeket be kell/ene/ tartani. Magyarországon nem általános tegeződés van, hanem az idegenek magázzák egymást. A napszaknak megfelelő köszönés mindig helyénvaló lesz. Hiába néz ki valaki fiatalosan, attól még egy idegen, nem a haverod. Ne sértődj meg, tanulj belőle.
2018. okt. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
84%
Ha a nagykönyvet akarjuk idézni, akkor mindkettőtök “illetlenül” viselkedett. Te letegezted, ő beflegmult. A valóéletben viszont nem túl kifizetődő, ha ilyen érzékenyek vagyunk.
2018. okt. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
3-as, az se volt épp az illemszabályoknak megfelelő, ahogy a férfi (viselkedése alapján inkább kisfiú, mert ezen megsértődni gyerekes) viselkedett. :D
2018. okt. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonymousreview60 ***** válasza:
87%
Tulajdonképpen mindketten helytelenül jártatok el Kérdező, mert nagykorúak, ha nem haverok, magázódnak. Azonban ezt kezdi felülírni a 10+-20+-30 évesek között az alapértelmezett tegeződés. Kérdező, te őt veled egykorúnak nézted, azaz nem bunkó voltál, hanem tévesen mérted fel a korát. A megszólított bunkó volt.
2018. okt. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%
A kérdező a kora alapján akár a gyereke is lehetne annak a felnőtt, családos férfinak. Ha a liftbeli férfi úgy köszönt volna vissza, hogy szia kisfiú!, mert ő meg gyereknek nézi, akkor mi lenne a vélemény?
2018. okt. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

A reakciójára magyarázat lehet, hogy nem ez volt az első eset, hogy a kinézete miatt gyereknek nézték és akként is kezelték, ez egy idő után valóban rettenetesen frusztráló tud lenne (tipikus példa erre, mikor a haverok rajtad röhögnek, ha sört kérsz, erre elkérik a személyid), lehet nála épp a te köszönésed volt az utolsó csepp a pohárban, és ez hozta ki az amúgy tényleg bunkó reakcióját.


Amúgy az illemre térve: manapság egyre általánosabb a tegeződés (talán amerikanizálódás jegyében), illetve ma már egy 41 éves ember nem hogy nem vén, hanem még szinte fiatalnak számít. 60-70 évvel ezelőtt 30 fölött a nők már sötét ruhákban jártak és alig mozdultak ki otthonról, manapság a 30-as csajok feszülős farmerben egyik buliból a másikba esve pasiznak, és ez csak egyre jobban kitolódik az idő előrehaladtával, vagyis már korán sem egyértelmű, hogy a negyvenest magázni kéne.

2018. okt. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
60%

" manapság a 30-as csajok feszülős farmerben egyik buliból a másikba esve pasiznak, és ez csak egyre jobban kitolódik az idő előrehaladtával" Ezt hol láttad? (Elnézést a tegeződésért) Környezetemben egy harmincas nő sem ilyen és én sem élek így.


Kérdező, engem is szoktak tegezni, 36 éves nő vagyok, de jóval fiatalabbnak néznek-és nem, nem a bulizás miatt, hanem mert figyelek az alvásra, stb. Számomra ez csak akkor volt zavaró, amikor személyeskedéssel párosul. Élettársamat is mindig fiatalabbnak nézik, ő ennek örül.


Igaza van az előttem válaszolónak, valószínű nem első eset, de ezt a kakaskodást akkor sem értem, inkább örülne neki. Bár valószínű bántó megjegyzéseket is kapott már a külsejére.


Nem voltál bunkó, ne rágódj ezen, legközelebb jó előre, szépen köszönj neki. :)

2018. okt. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
# 9 Ezek szerint más emberek vesznek körül minket. Kérdésedre válaszolva: a 30-as munkatárnőim minden hétfő reggel fennhangon azt beszélik ki, hogy milyen orbitális nagyot buliztak és milyen csávókkal ismerkedtek meg (amúgy fővárosi vagyok, ha ez számít...).
2018. okt. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!