Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy kérdésre pozitív,...

Ha egy kérdésre pozitív, segítő választ írok, akkor az miért lesz valaki által lepontozva?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nyelvtanuláshoz kért valaki könyvajánlatot. A kérdező megköszönte a választ, de valakinek nyilván nem tetszik az a nyelvkönyv, és ezt úgy fejezi ki, hogy engem pontoz le.

Furcsa reagálásnak tartom.



2018. okt. 28. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Mindig volt,van és lesz is olyan akinek nem tetszik valami egy válasz(od)ban.Ez egy ilyen oldal.
2018. okt. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Hát ez sztem egy dolog miatt van, a válaszolóknak nem az a helyes,ami helyes,hanem ha tetszik a válasz,akkor zöld...ha nem...akkor piros...vagyis a vélemény alapján pontoznak,nem az alapján,hogy van benne vmi igazság, vagy nincs...egyszerűen elolvassa a választ és inzultál, beszol, majd lepontoz, a hozza hasonló agyú társai meg ugyanezt teszik.

Ha nekem tetszik a válasz akkor pontozom fel...ha nem...tok mindegy hogy nem irt baromságot...nem egyezik a velemenyem vele..nem tetszik,ahogy megfogalmazta...en vagyok a legokosabb...ennyi...nem tartalmat ertekelnek sokan.

Segitenel nekem orosz tanulasban? Nem tudom hol kezdjem.

2018. okt. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Hosszabb távon azt látom, hogy a lepontozás mozgatórugója a legtöbb esetben a kispályás aljadék bosszú.
2018. okt. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Az ilyen emberek mentális betegek! Nem szabad velük foglalkozni, sokkal rosszabbul érzik magukat, ha teszel rájuk!
2018. okt. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
3+1
2018. okt. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
Én már rég feladtam azt elemezni, melyik válaszomra hány %ot kapok, teljesen abszurd a dolog, nem érdemes ezzel törődni.
2018. okt. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Maga a kérdező is lepontoz, ha nem tetszik neki a válasz!
2018. okt. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megértéséhez azt kell megismerni, egy adott környezet miért úgy mond véleményt, ahogy mond.

Ha feltételezzük e környezet maximális jóindulatát, akkor minden véleményező képes és akarja is felmérni saját ismereteit. Ennek alapján vagy nem pontoz (nem tudja megítélni) vagy lepontoz (hibásnak tartja) vagy felpontoz (hasznosnak tartja).

Ám ha a környezet elkezd silányulni, e feltétel nem lesz igaz, tehát a pontozásnak más lesz a célja. A silányulás mindig nemtudásból következik. Ha sok a világról nagyon keveset tudó ember (ők nagyon sok kudarcot lének meg, hiszen majdnem mindenben tévednek), akkor ők elkezdenek összefogni a sikeres emberek ellen, mert úgy vélik, ha az a norma, amit ők képviselnek, kevesebb lesz a kudarcuk. Ekkor a pontozás úgy történik, hogy jön kevés számú olyan ember, akinek van morális érzéke, ők jól pontoznak. A többség azonban szándékosan rosszul pontoz. Mindent, ami nem egyezik elképzeléseikkel, lepontoznak, fel alig.

Ennek azonban nem az a fő problémája, mit érez, aki igyekezett jól válaszolni. Ennél súlyosabb, hogy innentől a fórum levesztette szerepét, lesilányodott az anyázók szintjére. A kérdező ugyanis azért kérdez (elvileg), mert valamit tudni szeretne. Sok eltérő választ ad, mi legyen a szempontja, melyiket fogadja el? Helyesen úgy gondolná, amit sok okos ember jónak tart (tehát magas százalékú), az jó válasz. Csakhogy ez most már nem érvényes,a kérdező tehát csak találomra választhat.

Ennek csak egyféle ellenszere van, mint ahogy sok másban is. Akik átlátják ezt, és akiknek fontos, hogy tudni érdemes, tudást továbbadni érdemes, fellépnek ez ellen. A fellépésnek sok módja van, de mindenképpen a portál üzemeltetője a fő felelős. Ha ő nem segíti elő a tisztulást, két eset lehetséges. A jobbik, ha az igényesek keresnek maguknak egy másik portált, a másik, hogy beletörődnek a silányság győzelmébe (és hozzá süllyednek).

2018. okt. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
... sok eltérő választ kap... (nem ad)
2018. okt. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
62%

Szerintem legközelebb inkább privát üzenetben írd meg a segítő választ.


Ha érzékenyen érint, és számít neked, hogy hol, ki, hogyan pontozza a válaszaid, akkor a jó értékeléshez nagyon biztosra kell menned.

Kiválasztasz mondjuk egy kérdést, ahova már sokan írtak. Megnézed, milyen jellegű válaszokat pontozott fel a nagy többség, és te is csatlakozol hozzájuk valami hasonló válasszal. Különösen ott van esély aktív fel- és lepontozgatásokra, ahol gyakran elszabadulnak az érzelmek és indulatok. Pl.: családi kapcsolatok kategória. Ott jellemző a gondolkodás nélküli pontozgatás.

2018. okt. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!