Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy magasabb beosztású...

Ha egy magasabb beosztású férfi első találkozáskor letegez egy kolléganőt, a nő visszategezheti, vagy rá kell kérdeznie, illetve nem a nőnek kell engedélyeznie a tegeződést?

Figyelt kérdés

2018. nov. 22. 21:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Ez inkabb a kor fugveny nem a beosztase.
2018. nov. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

28 éves nő és nagyon magas beosztású kb. 45 éves férfi. utánaolvastam és általában azt írják, a nő kezdeményezhet tegeződést (tehát akkor gondolom visszategezheti), illetve a csendőrpertu sértő.

remélem, nem baj, hogy én is tegeztem...

2018. nov. 22. 21:58
 3/13 kebot válasza:
72%
Jól csináltad, ezzel is jelezte, hogy nem tekintély elvűség van a cégnél.
2018. nov. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Ebben az esetben azonnal visszategezés.
2018. nov. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A mi kultúránkban egyetlen helyen nincs visszategezés: iskolában, tanár és kisdiákok között.
2018. nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy válaszoltatok!
2018. nov. 22. 22:49
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
A kérdésre visszatérve: a kolléganő nem tegezheti vissza a magasabb rangú kollégáját. A nő akkor kezdeményezhet (férfivel szemben), ha egyenrangúak (mindketten ugyanott irodisták, tanártársak, stb). De ennél fontosabb szempont a rang/tisztség. Magasabb rangú letegezhet alacsonyabb rangút (nőt is), de alacsonyabb rangú nem tegezhet le magasabb rangút, csak ha az előzőleg beleegyezett - ez a fenti eset. Pl. egy diáklány sem tegezheti le az iskola igazgatóját csak azért, mert ő nő és az igazgató csak pár évvel idősebb. Ugyanúgy a munkásnő sem tegezheti le a művezető férfit, stb. Lehet vele nem egyetérteni, de az illem ezt írja elő.
2018. nov. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
7#: Na most nyert előttem értelmet a "rangkórság" szó. Mi az, hogy letegezhet engem csak azért, mert magasabb rangú, én meg őt nem?! Persze, tegezhet, de meg kell kérdeznie! És ha én vagyok az idősebb, de ő a magasabb rangú akkor is letegezhet szerinted, én meg őt nem tegezhetem vissza?!
2018. nov. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
17%
Vitatkozz a francia diplomáciával. Nagyrészt ők csíszolták mai formára az etikettet.
2018. nov. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Andizsuzsi ***** válasza:
78%

"kolléganő nem tegezheti vissza a magasabb rangú kollégáját"


Ezt rosszul tudod. Azonos neműek között a rangban magasabban álló, különböző neműek között mindig a nő kezdeményezi a tegeződést.

2018. nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!