Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Manapság tanítják vagy sem,...

Manapság tanítják vagy sem, hogy hogyan kell a Himnusz alatt állni, viselkedni?

Figyelt kérdés
És hány évesen, ha igen.

2018. dec. 8. 19:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sem a tantervben kellene ennek benne lennie, hanem a szülőnek kellene megtanítania, mint a többi közösségi viselkedési szabályt (pl. hogy viselkedünk színházban, étteremben, hogy öltözünk fel alkalmakra stb.)... ez meg nyilván a szülőtől függ, hogy ő mennyire művelt, mennyire érdekli az illem és mennyire jól nevel. Illetve olyan eset is van, amikor megtanítják a gyereknek, csak az le se sz..ja, mert épp ázad vagy nincs benne olyan szintű hazaszeretetm vagy csak a töke tele van vele, hogy nem elég, hogy mondjuk az evzárót elhúzzák 1+ órásra a sok szavalással meg egyébbel, és végig kell állnia azt is, plusz Himnusz-Szózat... nem feltétlen nem tudja konkrétan, hogy hogyan kellene.
2018. dec. 24. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

11.

Ez mind rendben is lenne, ha otthon lenne pl szilveszteren kívül alkalom rá, hogy a Himnuszt hallgatnák családi körben.

A Himnuszt általában nem családi körben hallgatják-énekelik, hanem először az óvodában, iskolában, ha nem tévedek.

A szülő csak templomban, vagy focimeccsen van a gyerekével, amikor alkalma van rászólni a gyerekre, hogy hogyan viselkedjen -úgy, mint a szülő-. Szerintem.

2018. dec. 24. 05:25
 13/16 anonim ***** válasza:
57%

A szilveszteri Himnusz, tévében az olimpia pont elég a nevelésre, a nevelés megkezdésére ezen a téren - úgyis rá fog kérdezni a gyerek, hogy miért állnak ott a bácsik, nénik. Akkor meg elmondja anyu-apu, hogy mert úgy illik. Majd ha iskolába mész, akkor elhangzik ott is, és akkor neked is szépen vigyázban kell állnod.

Utána meg pont elég az, ha az első évnyitón, évzárón az "és most álljunk fel a Himnuszra" után rászól a tanárnéni azokra, akik bontják a rendet. De azt túlzásnak érzem, hogy ezt tananyagban kellene tanítani.

2018. dec. 24. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
51%

Időpont ma 05:25

Templomban? xD Ne viccelj már. A gyerekek, ha el is mennek abba az álszent bordélyba, akkor azért viselkednek úgy, ahogy, mert ők sem hiszik el azt a sok maszlagot. Igazán förtelmes példa volt a templom.

2018. dec. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

13. vagyok


Azt hozzátenném, hogy azért a környezetemben szerencsére nem összesen a templomba meg a meccsre viszik a gyerekeket szocializálódni, viselkedni tanulni a szülők, hanem pl. színházba, moziba, étterembe, gyerekzsúrra, de akár a boltba menést is megemlíthetem. Ezeken a helyeken meg megszokja egy idő után a gyerek, hogy azt teszem, amit anyu-apu mond. Temetésre sem tudnak eljárni gyakorolni többek szerencsére :) gyakran, de attól még a legtöbb tud viselkedni, ha előtte elmagyarázzák, ha voltak már olyan helyen, ahol hasonló szabályok vannak. Kb. a Himnusz ugyanaz, mint mondjuk a színház, csak fel kell hozzá állni mereven, és nem leülni, amíg vége nincs a dalnak. Ezt azért a legtöbb gyerek már megérti. Aki nem, annak szól a tanárnéni élesben, és ha kell, ofőórán elmondja 2 mondatban az egész társaságnak.

2018. dec. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
82%
Tudom, már ez régi vita és csak véletlenül bukkantam rá a kérdésre, de vicces, hogy az ide írók nagy része sincs tisztában azzal, hogy hogyan kell viselkedni a himnusz alatt. Mert a "mereven állás" kicsit sem fejezi ki azt, hogy ezt hogy is kellbtenni, mert az a merev tartás teljes szégyen magyar szemmel nézve, ha azt hátratett vagy összekulcsolt, esetleg szívre tett kézzel teszi. A Himnusz alatt egyenesen állunk, előre kell nézni, és a kezeinknek az oldalainknál kell lennie és nem máshol, illetve a Himnusz még a leghamisabb magyarnak is illik énelenie, minimum halkan.
2021. jan. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!