Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik már kellemes ünnepek...

Illik már kellemes ünnepek kívánni?

Figyelt kérdés
Ha tudjuk, hogy legközelebb már csak jövőre találkozunk az illetővel? Nincsenek még messze ehhez az ünnepek?

2018. dec. 8. 20:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%

Én még nem kívánnék, messze van szerintem.

De ha valaki kíván neked, akkor illik visszakívánni.

2018. dec. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mikortól illik?
2018. dec. 8. 21:03
 3/17 anonim ***** válasza:
21%

Kellemes a víz amibe a lábamat mosom, stb. !

Egyébként, Boldog Karácsonyt !

2018. dec. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.
2018. dec. 8. 22:25
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha már nem találkoztok többet. De nem illem kérdése.
2018. dec. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Adventtől lehet szerintem.
2018. dec. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

3 # - as vagyok ! Értettem a kérdést de úgy látszik , hogy te nem értetted a választ.

Lassan mondom (írom) , hogy megértsd !

Nem illik , soha nem illik kellemes ünnepeket kívánni !

Boldog ünnepeket, ünnepet, stb. illik kívánni akkor amikor az esemény vagy ünnep éppen van, történik.

Karácsonyi ünnepeket az ADVENT kezdetétől kezdődően lehet , azaz illik kívánni mind azoknak akikkel már nagy valószínűséggel nem fogsz találkozni az ünnepek napján azaz Karácsony napján.

Még egyszer ! Boldog Karácsonyi ünnepeket kívánok !

2018. dec. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 TappancsMancs ***** válasza:

Szerintem ha már idén nem találkoztok akkor inkább. Nem kell ekkora ügyet csinálni belőle, mintha valami nagyon régi erősen beidegződött hagyományunk lenne e téren. Mivel hogy annyira azért nincs, akkor sem ha előbányászunk egy néphagyományt valahonnan.


Már úgyis mindenkiben benne van a készülődés.

2018. dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#7: Miért ne illene kellemes ünnepeket kívánni? Bármelyik boltba bemegyek, ehhez hasonló üdvözlőlapokat tudok venni:

[link]

2018. dec. 9. 19:14
 10/17 A kérdező kommentje:
Egyébként félreérted, nem csak a karácsonyi ünnepről van szó, hanem a szilveszteri ünnepről is. Egy olyan embernek mondanám, akivel szerdán találkozok utoljára ebben az évben és a kérdés az, hogy elköszönéskor kívánjak-e neki kellemes (vagy boldog) ünnepeket már most vagy ilyenkor még nem illik és csak simán köszönjek el tőle?
2018. dec. 9. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!